Netradiční vánoční dárky do 500 korun, kterými opravdu hodně zabodujete

Foto: Marek Havlík

Co vybrat za vánoční dárek, aby skutečně potěšil, byl originální a finančně dárce nezruinoval? Je jich docela dost a pod stromečkem rozhodně příjemně překvapí a potěší.


Letošní Vánoce bude asi spousta lidí řešit, jak za co nejméně peněz pořídit zajímavý, hodnotný a hlavně užitečný dárek. Protože i u nás v redakci se budeme podobnou disciplínou určitě zabývat, zkusili jsme se nad tím zamyslet a dát vám nějaké tipy. Naše tipy se samozřejmě nemusí líbit každému, stejně tak jako hranice 500 korun může být pro jednoho vysoká, pro jiného zase nízká. Berte to tedy prostě jako tipy, které můžete využít, nebo se nad nimi třeba jenom pousmát. To necháme na vás. Za nás by ale nemusely být vůbec špatnou volbou následující dárky: 

Čerstvý Kampotský pepř 

Chcete obdarovat někoho, kdo rád vaří a hlavně griluje? Čerstvý zelený pepř v solném nálevu, dovezený přímo z Kambodži, by mu mohl udělat velkou radost. Fermentovaný pepř se totiž hodí nejen k masu nebo na omáčky, ale také například do skvělého domácího pesta. Gurmáni si potom mohou pepř nasypat k jakémukoliv jídlu jen tak. Krásná dárková sada s čerstvým zeleným Kampotským pepřem v solném nálevu obsahuje také dózu z českého skla, ve které pepř vydrží čerstvý i po rozbalení. Cena balení je 479,-Kč bez dopravy. 

Chytrá zásuvka s wifi 

Současné ceny elektrické energie vedou v mnohých domácnostech k úvahám, zda by nebylo vhodné investovat do tzv. „chytré domácnosti“. Usnadněte jim přemýšlení a dejte jim pod stromeček „chytrou“ zásuvku s wifi. Co takové zařízení umí? Především měřit spotřebu, což je v dnešní době velice užitečná funkce. Zapnutí a vypnutí připojeného spotřebiče lze potom ovládat přes wifi v podstatě odkudkoliv. V ceně do 500 korun je v nabídce více než deset modelů, různých barev a designu. Stačí navštívit nějaký elektroshop. 

Komentovaná návštěva Národního technického muzea v Praze 

Máte ve svém okolí milovníka techniky? Návštěva Národního technického muzea v Praze by pro něj mohla být skvělým zážitkem. Komentovanou prohlídku i se vstupem do expozice Rudný a uhelný důl pořídíte za cenu 420,- Kč přímo na webu muzea, kde lze zakoupit i dárkové vouchery v ceně 150,-Kč až 1000,-Kč.

Kryptoměna 

Hodně netradiční dárek, za který vás ovšem obdarovaný možná vezme za pár let na dovolenou na Hawaii. Anebo také nikam. A v tom právě tkví kouzlo tohoto dárku. Kryptoměna je velice volatilní produkt, což znamená, že dnes utracených pět set korun může mít za pár let hodnotu klidně stonásobnou. Ale pozor, z té samé pětistovky může být za pár týdnů, nebo měsíců, také jenom papírek s nulovou hodnotou. Jak ale kryptoměnu koupit? Pro jednorázový nákup je asi nejideálnější nákup v tzv. kryptoměnovém bankomatu, tzv. Bitcoinmatu. Jejich seznam najdete bez problémů na internetu.

Yuzu 

Miluje někdo ve vašem okolí chutě exotického ovoce, které není v Evropě skoro vůbec k dostání? Dejte mu pod stromeček krém z yuzu. Co to je yuzu? Je to citrusové ovoce, které patří k nejdražším na světě. Objevilo se zhruba před 1200 lety v Číně, odkud se dostalo do Jižní Koreji a Japonska. Je to malý plod, který má hodně pecek a skoro žádnou šťávu. Chuť je dosti hořká, proto se málokdy konzumuje čerstvé. Mnohem běžnější je yuzu doslazované medem v konzervované podobě. Připravíte z něj nejen fantastický horký nápoj, ale v létě třeba i skvělou marinádu na grilovaná kuřecí křidélka. Spíše však bude mizet ze sklenice jen tak. Je to totiž fantastická pochoutka. Balení 1000 gramů pořídíte za necelých 400,-Kč. 

Máte nějaký tip na netradiční vánoční dárek do 500,-Kč? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.