Vzít psa k moři může být skvělý nápad. Ale má to svoje pravidla

Pes v moři
Foto: Marek Havlík

Koupání se psem v moři je skvělou aktivitou, která přináší radost nejen vašemu čtyřnohému příteli, ale i vám samotným. Existují však některá opatření a zásady, které byste měli dodržovat, abyste zajistili bezpečnost a pohodu vašeho psa i okolních lidí.


Chcete vyrazit se svým čtyřnohým miláčkem k moři? Proč ne. Nezapomeňte ale na některé důležité zásady:

Zkontrolujte pravidla pláže

Předtím než vyrazíte na pláž, zjistěte si pravidla týkající se psů. Některé pláže mohou mít omezení, nebo může být vyžadováno speciální povolení pro psí vstup. Důkladné informování vám pomůže vyhnout se nepříjemnostem a konfliktům s ostatními návštěvníky.

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost vašeho psa je prioritou. Ujistěte se, že váš pes je schopný plavat a je v dobré kondici. Pokud váš pes ještě neumí plavat, nebo se bojí vody, postupně ho seznamujte s vodou a učte ho postupně přijímat a využívat příjemného zážitku z koupání. Ne každý pes totiž vodu miluje.

Použijte vhodné vybavení

Zvažte použití plavecké vesty pro psa, která mu poskytne větší stabilitu a zároveň ho udrží na hladině. Vždyť i dobře plavající psi mohou být unavení a potřebovat odpočinek. Dále nezapomeňte na psí obojek a voděodolné vodítko pro případ, že budete potřebovat vašeho psa vytáhnout z vody.

Dodržujte hygienická pravidla

Je důležité, abyste dodržovali základní hygienická pravidla. S sebou si vezměte odpadkové sáčky a uklízejte exkrementy od vašeho psa. Mějte na paměti, že ne všichni lidé mají rádi psy a není vhodné nechat psa volně běhat po pláži bez dozoru.

Dehydratace a úpal ze slunce

Pes se může také dehydrovat, a proto je důležité, aby měl k dispozici čistou pitnou vodu. Nezapomeňte přinést si dostatek vody pro vašeho psa a pravidelně ho pobízejte během pobytu na pláži k pití. Zároveň je důležité chránit psa před úpalem. Pokud je to možné, hledejte stinná místa na pláži a nechte psa odpočívat v chladu.

Opatrnost s mořskou vodou

Mořská voda obsahuje soli a další látky, které mohou podráždit pokožku psa. Po koupání ve slané vodě je důležité důkladně opláchnout psa čistou sladkou vodou, abyste odstranili zbytky soli a písku. Zkontrolujte také, zda váš pes nespolykal příliš mnoho mořské vody, což by mohlo vyvolat zažívací problémy.

Bezpečnost ve vlnách

Mějte na paměti, že moře může být nebezpečné pro psa zejména v silných vlnách, nebo přílivu. Buďte opatrní a udržujte pevnou kontrolu nad psem. Držte psa blízko u sebe a pozorně sledujte jeho chování.

Po koupání

Po koupání v moři je důležité důkladně osušit psa, zejména uší a srst. Vlhká srst může vyvolat kožní problémy a záněty. Pečlivě pročešte srst, abyste odstranili zbytky písku, nebo jiných nečistot. Pokud máte k dispozici sladkou vodu, můžete psa ještě jednou opláchnout, aby se zbavil zbytků soli.

Respektujte ostatní

Buďte ohleduplní k ostatním lidem na pláži. Ne všichni mají rádi psy, nebo se jich mohou bát. Držte svého psa pod kontrolou a vždy ho odveďte z pláže, pokud to vyžadují pravidla, nebo pokyny správce pláže. 

Máte nějakou vlastní zkušenost s koupáním psa v moři? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.