Zabydlela se vám v motorovém pohonu u vjezdové brány myš? Máte zaděláno na problém nejen vy, ale i ona

Motorové pohony pro garážová vrata Beninca
Foto: Beninca

Při odborné instalaci se to stát nemůže, ale co si budeme povídat. Češi jsou národem kutilů a šetřílků, takže není nic výjimečného, když si elektrický pohon pro vjezdovou bránu nainstaluje takový kutil sám. Jenže ne vždy se to povede.


Při laické instalaci elektrického pohonu pro vjezdovou bránu lze udělat spoustu chyb. Počínaje tím, že se špatně provede elektroinstalace, přes nesprávné kódování, až po chybu v zakrytování celého motoru. A jakkoliv se v takovém případě jedná o banální chybu, důsledky mohou pro být funkčnost fatální. Jakmile se totiž pod kryt motoru dostane například myš, máte zaděláno na problém jak vy, tak i myš samotná. Stačí totiž málo. Kryt přesně nedocvakne k základně, případně se nasadí nakřivo, a vzniklou mezírku může využít jak myš, tak i jiní hlodavci, například kuna. Motor totiž hřeje, takže především v zimním období to může být pro hlodavce zajímavý a příjemný úkryt. Jenže hlodavec v úkrytu jenom nepřebývá. Mnohdy v něm napáchá i značné škody.

Brána nejede, neotevírá se, motor nefunguje 

Podle Marka Turčína, servisního specialisty společnosti Beninca' CS, se s podobnými situacemi setkávají poměrně často: „Minimálně 2x do měsíce se na nás obrátí zákazník, který si motorový pohon instaloval sám s diagnózou „nejde to“, říká Marek Turčín a doplňuje: „Když přijedeme na místo a sundáme kryt, vidíme, že kabeláž je překousána od hlodavců. Bohužel, velmi často takového sabotéra najdeme ve změti kabelů mrtvého“. V takovém případě nezbývá většinou nic jiného, než udělat kompletní rekonstrukci připojení. A často to odnese i elektromotor samotný, nebo dokonce celá řídící jednotka.

Oprava je mnohdy dražší než nový motor 

Ve většině případů se totiž myš v pohonu na nějaký čas zabydlí, zanechá v něm výkaly a ještě stihnepřekousat kabely. Většinou se potom musí měnit nejen vyzkratovaná řídící jednotka, ale i celý elektromotor. Jedná se tedy o poměrně drahou opravu, které se dá předejít relativně snadno. Domluvit si odbornou montáž přímo s certifikovaným partnerem Beninca' CS. Certifikovaní partneři totiž motorový pohon namontují a zabezpečí tak, aby k podobným případům nedocházelo. Nejen, že to ušetří to spoustu peněz, ale také to zachrání malého myšáka před brutálním elektrošokem. Na montáž dostanete pochopitelně záruku, takže byste měli být bez starostí. Při neodborné montáži a následném problému totiž nemusí být záruka uznána.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.