Je čas začít připravovat venkovní bazén na novou sezónu

Zelená voda v bazénu
Foto: Marek Havlík

Jakmile se začnou zvyšovat venkovní teploty, je čas přemýšlet o přípravě venkovního bazénu na novou sezónu. Následující kroky vám pomohou zajistit, aby byl bazén připraven na první osvěžení.


Jarní teploty začínají vybízet k prvním pracovním aktivitám na zahradě. Příprava záhonů a trávníků je asi to první, co každého napadne, ale na řadu začnou pomalu přicházet i venkovní bazény. Co je potřeba udělat a jak bazén na novou sezónu připravit?

Vyčištění bazénu

Než začnete připravovat samotnou vodu v bazénu, musíte zajistit, aby byl bazén čistý. Po zimě do něj mohlo napadat mnoho nečistot, a to i v tom případě, že byl zakrytý plachtou. Ta totiž nikdy zcela hermeticky bazén nezakryje, takže nějaké ty nečistoty se do vody tak jako tak dostanou. Vyčistěte proto bazénovou stěnu a dno pomocí jemných kartáčů. Kupte si speciální, k tomu určené, abyste nepoškodili fólii.

Čištění filtru

Filtr musí být vyčištěn před každou novou sezónou. Odšroubujte víko filtru a odstraňte mechanické nečistoty. Následně vyčistěte, nebo vyměňte, filtrovací materiál, nejčastěji to je písek, a vložte ho zpět. Filtrovací písek zakoupíte v každé bazénové prodejně za několik stokorun a věřte, že jeho výměna se vám rozhodně vyplatí.

Čištění vody a aplikace chemie

Jakmile budou stěny i dno bazénu čisté, a z vody budou odstraněny veškeré mechanické nečistoty, můžete zapnout čerpadlo a začít vodu filtrovat. Aby ale vše správně fungovalo, je potřeba zajistit správnou chemii vody. Než tedy zapnete filtr a čerpadlo, musíte chemii vody zkontrolovat. Použijte testovací proužky, nebo nejlépe chemický tester na měření pH, alkality, vápníku a chloru v bazénové vodě. Pokud jsou hodnoty mimo optimální rozsah, což po zimě asi budou, přidávejte pomalu a postupně bazénové chemikálie, abyste dosáhli ideálních hodnot. Teprve potom spusťte filtraci.

Kontrola čerpadla

Je také samozřejmě důležité zkontrolovat stav a účinnost čerpadla a motoru. Ověřte, zda je vše správně připojeno a že nejsou v hadicích po zimě žádné trhliny, nebo praskliny. Pokud zjistíte nějaké problémy, dejte si je opravit co nejdříve, abyste mohli bez problémů používat bazénové zařízení.

Kontrola dalších prvků

Kromě filtru a čerpadla zkontrolujte také ostatní prvky, jako jsou například trysky a případně i osvětlení. Ujistěte se, že nejsou poškozené a že fungují tak, jak mají.

Sledování a pravidelná údržba bazénu

Je důležité pravidelně sledovat a udržovat bazén po celou sezónu. Pravidelně kontrolujte chemii vody a nastavte filtraci podle potřeby. Čistěte bazénovou vodu pomocí sítí a kartáčů, abyste se vyhnuli hromadění nečistot a usazenin. Správná příprava a údržba bazénu jsou klíčové pro zachování jeho kvality a bezpečnosti pro uživatele. Následování těchto kroků a pravidelná údržba po celou sezónu vám pomohou udržet váš bazén v dokonalém stavu.

Zapomněli jsme na něco? Máte nějaký tip, jak na přípravu venkovního bazénu? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.