Rulička od spotřebovaného toaletního papíru má překvapivé možnosti využití na zahradě i v dětském pokoji

Levandule
Foto: Eliška Konečná

Máte pocit, že rulička od vypotřebovaného toaletního papíru nepatří nikam jinam než do koše? Inu, dvakrát si to rozmyslete. Svým tvarem a materiálem vám totiž může ještě hodně posloužit, a to často v situacích, do kterých byste to asi nikdy neřekli.


Je to taková zábava spíše pro děti, nebo pro hodně kreativní jednotlivce, kteří chtějí i zdánlivě úplně zbytečnému kusu odpadu dát nový život. Na druhou stranu, zrovna teď, o letních prázdninách, se může tip na zabavení nudících se dětí docela hodit. Dneska se tedy podíváme na to, co vše lze vytvořit z obyčejné ruličky od vypotřebovaného toaletního papíru.

Kreativní dílna pro děti

Pokud máte malé děti, určitě se setkáváte s jejich nekonečnou kreativitou a touhou po nových zábavných projektech. Ruličky od vypotřebovaného toaletního papíru mohou být skvělým materiálem pro jejich tvůrčí aktivity. Pomozte jim vytvářet vlastní hračky, jako jsou například binokuláry, korálky nebo stavebnice. Tímto způsobem podporujete jejich fantazii a zároveň se zapojujete do udržitelného životního stylu. Stačí nůžky, barevný papír, obyčejné lepidlo, zbytky látky, korálků, nebo třeba staré knoflíky.

Některé nápady jsem si přenesla i do naší školní družiny. Děti to baví a vlastně k tomu nic nepotřebujete
Jana D.; Praha

Organizace drobností

Ve světě plném malých věcí je důležité udržet pořádek. Ruličky od toaletního papíru se skvěle hodí pro organizační účely. Jednoduše je označte, ozdobte a použijte je k uspořádání drobných předmětů, jako jsou propisky, tužky, čelenky, nebo například nabíjecí kabely. S touto jednoduchou a efektivní metodou udržíte pořádek na svém stole či v šuplíku. Hodí se ale spíše do pracovny na chatu, než do firemního openspace. I když, proč ne. Když si dáte záležet a ruličky potáhnete třeba nějakou zajímavou fĺií, můžete vytvořit zajímavý prvek i do „načančaného“ firemního prostředí.

Ekologický zahradní pomocník

Tady nám dávají ruličky asi největší smysl. Milujete zahradničení a chcete být šetrní k životnímu prostředí? Ruličky od vypotřebovaného toaletního papíru mohou být skvělým pomocníkem při pěstování rostlin. Stačí je rozříznout na polovinu, naplnit je zeminou a osít semínky. Tyto malé květináče se pak jednoduše přesadí do země, aniž by se narušily kořeny rostlin. Tímto způsobem se podílíte na recyklaci a zároveň se těšíte z nových zelených přírůstků ve vaší zahradě.

Kreativní dárkové balení

Tohle je tip pro velké kreativce. Hledáte originální způsob, jak zabalení dárku udělat ještě zajímavějším? Ruličky od toaletního papíru mohou posloužit jako dekorativní prvek při balení. Obalte dárek ve vámi zvoleném papíru a na jeho vrchol připevněte zkrácenou ruličku. Tímto způsobem vytvoříte efektní a osobitý balení pro dárek, který rozhodně zaujme obdarovanou osobu.

Rulička od vypotřebovaného toaletního papíru je víc než jen odpad. Může se stát zdrojem kreativity a udržitelného životního stylu. Berte ji jako příležitost pro vlastní projekty a zkuste si představit nové a originální způsoby jejího využití. Buďte kreativní a podpořte udržitelnost ve svém každodenním životě.

Chcete si vydělávat psaním podobných článků? Ozvěte se nám

Máte nějaké vlastní tipy, jak s použitou ruličkou nadále pracovat? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho dál. Děkujeme.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.