Zkusili jsme namodelovat, jak bude vypadat prohlášení Andreje Babiše po případné prohře

Foto: Pavel Foltýn

Kompro, KGB, milenky. Všichni si pravděpodobně pamatujeme tiskovou konferenci Andreje Babiše po prvním kole prezidentských voleb. Jak ale bude vypadat tiskovka po kole druhém, ve kterém Babiš, podle nás, s největší pravděpodobností prohraje?


Následující text je názorovým komentářem redakce internetového magazínu Life24.cz

Klidně to přiznáme. Jsme názorové médium a nemusíme být 100% vyvážení. V redakci fandíme Petru Pavlovi a věříme, že v sobotu oslavíme jeho volební vítězství. Pro pořádek ale zároveň uvádíme, že Petr Pavel není naprosto ideální kandidát. Vadí nám jeho komunistická minulost, stejně jako to, jak o ní, alespoň na začátku své kampaně, mluvil. Na druhou stranu je to ale podle nás kandidát, který má státnické vystupování, umí naformulovat myšlenku a nemá potřebu neustále kňučet, že se celý svět proti němu spikl.

Na Andreji Babišovi nám nevadí jeho názory. Žijeme, bohudík, v demokratické společnosti a každý tak může mít jakýkoliv názor na cokoliv. Zaplať pánbůh za to. Na Babišovi nám však vadí způsob, jakým své názory prosazuje a jak je komunikuje. Vadí nám jeho překrucování faktů, lhaní, demagogie, osobní útoky, podpásové útoky, obviňování médií ze zaujatosti a také neschopnost jakékoliv sebereflexe a naformulování v podstatě jakékoliv smysluplné myšlenky. Vadí nám jeho neustálé fňukání, jak se celý svět proti němu spikl, jak jsou všichni proti němu, jak mu média dávají zavádějící otázky a jak jenom on má na všechny telefon a všemu rozumí.

Pochopitelně nám vadí i to, jak se staví ke své komunistické minulosti, jak mlží ohledně způsobu, jakým získal Agrofert a jak jen díky svým špičkovým právníkům zatím stále zůstává za pověstným Rubikonem, který v tomto kontextu znamená porušení zákonů. Je toho zkrátka strašně moc, proč si tohoto člověka na Pražském hradu představit nedokážeme a věříme, že se tam ani nedostane. Jak se ale Andrej Babiš zachová v sobotu v podvečer, až budou všechny hlasy sečteny a on zjistí, že mu Hrad utekl takzvaně „o parník“ ? Na základě jeho vystoupení po prvním kole jsme si v redakci zkusili zaspekulovat. Doufáme však, že se mýlíme a jeho vystoupení bude kultivované a v duchu fair play. Co si tedy myslíme, že v prohlášení zazní?

Andrej Babiš podle nás pravděpodobně poblahopřeje vítězi, nicméně svoji, zatím hypotetickou, prohru odůvodní asi následnými, někdy i zavádějícími, nepravdivými a překroucenými výroky: 

  • Bojoval jsem proti pětikolalici, protože Petr Pavel je vládní kandidát (Petr Pavel získal v „kandidátkách“ podpisy od více než 80 tisíc voličů. Neopíral se tedy o hlasy poslanců ani senátorů*)
  • Strany pětikoalice reprezentují méně než polovinu voličů, ale mají pod kontrolou celý stát a teď i prezidenta
  • Všechna média nepokrytě fandila Pavlovi a už dopředu predikovala výsledek voleb
  • Bylo mi vyhrožováno fyzickou likvidací, proto jsem se nemohl účastnit kontaktní kampaně v regionech
  • Petr Pavel označil mé voliče za méněcenné a vystavil je určitému stigmatu, kvůli kterému se někteří z nich obávali jít ve druhém kole volit. (Petr Pavel se však takto nikdy nevyjádřil*)
  • V kampani Petr Pavel použil lživé argumenty o mé spolupráci s StB, KGB, atd…
  • Kyvadlo moci je nebezpečně vychýleno na jednu stranu, Pavel bude poslouchat příkazy pětikoalice, občané budou dále chudnout
  • Budou se zvyšovat daně a důchody, přitom já jsem chtěl zlevnit energii na 1.500,-Kč za megawatthodinu. (Bez ohledu na to, jestli to tak bude, nebo ne, není v pravomoci prezidenta toto zajistit*).

Zapomněli jsme na něco? Napište nám do diskuze, jak si myslíte, že bude Babišovo prohlášení po volbách vypadat

*Poznámka autora

Zdroj: Pavel Foltýn; ČT24; TV Prima

 

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.