Jahody si na vlastním vyvýšeném záhonu s fólií vypěstujete sami. Za zlomek ceny

Foto: Daniel Kadlec

Kilogram jahod za 140,- korun nepotěší asi nikoho. S letní sezónou cena sice klesne, nicméně vypěstovat si tyto chutné plody sami za zlomek ceny není nic složitého. Chce to ale vyvýšený fóliovník.


Jahody jsou oblíbené kvůli své sladké chuti a výrazné vůni. Dají se použít v mnoha různých receptech - od sladkých dezertů a koláčů až po saláty a omáčky. Jahody jsou také velmi snadno dostupné, často se prodávají čerstvé na trzích a v obchodech, a jsou tak oblíbeným ovocem po celém světě. Jenže jde o sezónní ovoce, což pochopitelně zvyšuje jejich cenu.

Mnoho lidí má navíc s jahodami spojené nostalgické vzpomínky z dětství, kdy si je sbírali přímo ze zahrádek, nebo si je koupili od místních pěstitelů. To už je ale většinou dávno pryč. Dnes se v obchodech prodávají dovážené jahody, mnohdy ale bez vůně a té „správné“ chuti. Kdo chce, může to řešit tzv. samosběrem, ale co si takhle vypěstovat jahody doma na zahrádce? Stačí si postavit z pár prken vyvýšený záhon, přikrýt ho fólií a jahody budou velké jak golfové míčky. Jak na to?

Foto: Daniel KadlecKupte si tři dvoumetrová stavební prkna a jedno přeřízněte napůl. Kovovými spojkami a pár samořeznými šrouby vytvořte „ohrádku“ o rozměrech 200x100 cm. Na stříšku budete potřebovat čtyři stavební hranoly, tentokrát dvoumetrové. Postupujte úplně stejně, jako při výrobě ohrádky, jenom s tím rozdílem, že doprostřed víka umístíte ještě jednu metrovou lať. To aby se víko nijak nekroutilo. Ohrádku i víko nezapomeňte namořit, aby vám vlhkost celý výtvor časem nesežrala.

Foto: Daniel KadlecNa víko připevněte čalounickou sešívačkou silný igelit. Pečlivě ho vypněte, aby se v případě deště co nejméně prohnul a nezůstávala v něm voda. Na víko i ohrádku můžete připevnit panty, ale není to nutné. Víko je lehké a v případě potřeby ho můžete z ohrádky jednoduše odsunout. V případě, že budete chtít mít víko na pantech, dejte pozor na jejich správné namontování. Abyste je neotočili.

Na místo, kde budete chtít mít záhon s jahodami, vyskládejte cihly do půdorysu obdélníku tak, abyste na ně mohli položit vyrobenou ohrádku. Vysypte ohrádku hlínou, položte na ni černou netkanou folii a můžete začít sázet. Víko však přiklápějte s rozumem, vždy je potřeba nechat pařník trochu větrat. A pochopitelně, že v době, kdy jahody pokvetou, musíte víko odstranit, aby měly ke květům přístup včely a čmeláci.

Jak pěstujete jahody v domácích podmínkách vy? Napište nám do diskuze.

Jahody si na vlastním vyvýšeném záhonu s fólií vypěstujete sami. Za zlomek ceny

Daniel Kadlec

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.