Bulhar zaparkoval v Praze na soukromé louce. Z auta zbylo jenom torzo. „O autovraku víme a odtah je v řešení,“ tvrdí radnice

vrak-praha-renault-vandal
Foto: Daniel Kadlec

Jak je možné, že někdo „zahodí“ auto na louku mezi byty a luxusní kanceláře a nikdo s tím dlouhé měsíce nic nedělá? Kolem rozebraného vraku se navíc hromadí odpadky, tráva je plná střepů, z auta odkapávají provozní kapaliny.


Tu a tam se v Praze, ale i v jiných městech po celé České republice, objeví zaparkované nepojízdné vozidlo, kterého si dlouhé týdny a měsíce nikdo nevšímá. Před několika měsíci jsme psali například o vozidle Renault Megane, který někdo zaparkoval u sjezdu z dálnice D10. Během pár týdnů z vozidla zmizelo skoro vše, co se dalo odmontovat, aby nakonec zmizelo auto celé.

Vrak na louce mezi kancelářskými budovami

Stejná značka auta, i když jiný model, v tomto případě jde o rodinný vůz Espace, se před několika měsíci objevil i v Praze. Ovšem nikoliv zaparkovaný někde na ulici, ale rovnou na louce za čerpací stanicí na Praze 5. Auto tam dajně stoji již několik měsíců a zdá se, že úřady s tím zatím nic nedělají. Přitom z auta už je totální vrak, kolem je nespočet střepů a odpadků, odřezaná střecha má ostré hrany, do trávy odkapávají provozní kapaliny.

Vrak může město odstranit

Zákon sice umožňuje úřadům odstraňovat nevyužívaná vozidla, která mají déle než šest měsíců propadlou technickou kontrolu, z veřejných pozemních komunikací, ale co dělat v případě, kdy auto není na pozemní komunikaci, ale stojí uprostřed louky? Dotázali jsme se na Úřadu městské části Praha 13, jak, a zda vůbec, je situace okolo uvedeného vraku řešena. „Jedná se o auto bulharského majitele, které je odloženo na soukromém pozemku. O autovraku víme a odtah je v řešení. V dohledné době by měl být odstraněn Správou služeb hl. Prahy,“ odpověděla na náš dotaz Mgr. Lucie Steinerová, vedoucí oddělení tisku a informací Úřadu MČ Praha 13. Uvidíme, jak dlouhá ona "dohledná doba" bude. Vrak je totiž na louce již několik měsíců.

Vraky jsou nebezpečné

Podle místních je vrak na louce mezi kancelářskými budovami odstaven již několik měsíců. Vraky vozidel ale skýtají mnohá nebezpečí. Mohou obsahovat toxické látky, které unikají do půdy a podzemních vod. Mohou také přitahovat pozornost různých individuí, které je mohou využívat k různé nelegální činnosti. Například k užívání nebo distribuci drog. Je proto nezbytné tuto problematiku řešit, aby byla zachována bezpečnost a nebylo poškozováno životní prostředí.

Jaký máte názor na řešení problematiky vraků. Měly by být odtaženy a zlikvidovány, nebo je lepší nechat je na místě? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.