Čínská společnost BYD říká, že Tesla je respektovaným partnerem v oblasti elektrifikace

Foto: Unsplash

Vedoucí pracovnice čínské automobilky BYD označila společnost Tesla za partnera v oblasti elektrifikace dopravy a upozornila na roli, kterou americká společnost hraje při popularizaci a vzdělávání veřejnosti v oblasti elektromobilů.


V rozhovoru, který v pondělí poskytl serveru Yahoo Finance výkonná viceprezidentka společnosti BYD Stella Li, uvedla, že si myslí, že bez společnosti Tesla by globální trh s elektromobily nemohl existovat tak, jak existuje. Řekla také, že společnost BYD si společnosti Tesla velmi váží, a dodala, že americká automobilka je "marketingovým lídrem" a zároveň důležitým faktorem, který tlačí automobilový průmysl k udržitelnějším technologiím.

"Myslím, že bez společnosti Tesla by globální trh s elektromobily nemohl běžet tak rychle," řekla Li. "Takže si jich velmi vážíme. Myslím, že jsou partnerem a také jsou jakousi cestou, jak společně můžeme skutečně pomoci celému světu. Vzdělávat trh."

Li dále označila výrobce automobilů, kteří vyrábějí vozidla se spalovacím motorem za skutečnou konkurenci a dodala, že společnost BYD se považuje za partnera všech výrobců elektrických vozidel, včetně společnosti Tesla. "Čím více lidí se vrhne na výrobu elektrických vozidel, tím lépe pro odvětví," dodala Li.

Tesla jako partner

V minulosti Li také označila společnost Tesla za velmi respektovaného partnera v oboru, čímž zřejmě vyjádřila souhlas s přístupem společnosti Tesla, která ponechává prostor ostatním výrobcům automobilů, aby vyráběli a pomáhali popularizovat elektromobily, což v konečném důsledku povede k čistší dopravě. Nejnovější prohlášení přicházejí poté, co společnost BYD ve 4. čtvrtletí roku 2023 poprvé předstihla společnost Tesla jako globální výrobce elektromobilů, i když ne za celý rok. Společnost Tesla dosáhla v roce 2023 svého plánu dodávek 1,8 milionu kusů po celém světě a generální ředitel Elon Musk na tuto situaci reagoval s tím, že americkou automobilku považuje spíše za společnost zabývající se umělou inteligencí a robotikou než jen za prodejce automobilů.

Podobnou chválu Musk o společnosti BYD vyslovil i v minulosti, když loni uvedl, že vozy čínské automobilky jsou "v dnešní době vysoce konkurenceschopné". Vlídná slova přicházejí také v době, kdy Musk kritizoval mnoho dalších výrobců automobilů v rámci benzinových i elektrických vozidel, přičemž miliardář nedávno uvedl, že společnosti Rivian a Lucid by mohly v příštích šesti čtvrtletích zkrachovat.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.