„Neotravuj a dej si to jinam“, řekla nám řidička, která postavila auto přes dvě místa

Foto: Marek Havlík (ilustrační)

Drzost některých řidičů a jejich vulgarita je bohužel čím dál tím častější. Nejen v provozu samotném, ale také například při parkování. Slušnost a galantnost z interiérů aut mizí a normou začíná být síla a arogance.


Není to zase tak neobvyklé. Bohužel. Aut, která parkují přes více parkovacích míst, a znemožňují tak zaparkovat dalším řidičům, je vidět všude dost. Je to neslušné, ale co se dá dělat. Většinou u takového auta řidiče nezastihnete, takže je potřeba hledat místo jinde. Tu a tam se ale „poštěstí“ přichytit nezdvořáka při činu. Takovou situaci jsme zažili i my v podzemních garážích jednoho nákupního centra v Praze.

Řidička vozu zaparkovala svoje auto přes dvě parkovací místa, což v předvánočním čase, kdy byly garáže téměř zaplněny, bylo skutečně hodně nekolegiální. Řekli bychom dokonce neslušné. Původně jsme chtěli zaparkovat na místo vedle, ale vůbec nás nenapadlo, že řidička nechá stát auto přes dva sloty. Když tedy řidička vystoupila z vozu a bylo zřejmé, že auto nechá tak, že vedle rozhodně nikdo nezaparkuje, požádali jsme ji, aby jedno místo uvolnila. Její odpověď nás ale opravdu zaskočila: „Neotravuj a dej si to jinam“, řekla nám madam s namotanými vlasy a deseticentimetrovými podpatky a bez dalšího slova odešla nakupovat.

Nezbylo, než hledat jiné místo, což se nakonec podařilo, ale překvapení a údiv nad vulgaritou a arogancí nezmizelo ani po hodině nakupování v obchodním domě. Co ale vede lidi k takovému jednání? Nikdo učený z nebe nespadl. Ani my jsme samozřejmě neuměli hned řídit automobil a zaparkovat do úzkého místa. Kdyby nám paní například řekla, že se třeba obává do úzkého místa zajet, mohli jsme ji bez problémů pomoci a na místo třeba i zacouvat, aby měla následně snadný výjezd. Místo omluvy a slušného požádání o pomoc však po nás hodila vulgaritku, která je jí asi bližší, a odcupitala nakupovat.

Je podle našeho názoru velká škoda, že si lidé nedovedou navzájem vyjít vstříc alespoň na silnicích. Pustit někoho na přechodu, dát někomu přednost, i když je na vedlejší silnici, ale bez šance vjet do hustého provozu na hlavní, neparkovat na přechodu pro chodce, nebo na chodníku, že nemůže projet ani dětský kočárek, to přeci není žádná známka slabosti. Naopak. Je to známka slušného vychování a galantnosti. Škoda ale, že tahle dvě slova zná stále méně a méně našich spoluobčanů. I když ono se asi není co divit. Stačí se podívat na nějakou polickou debatu a dá se lehce nabýt dojmu, že arogance, vulgarita, lež a pomluva se začíná stávat v naší společnosti jakousi normou. Bohužel.

Setkáváte se na silnicích spíše se slušností ostatních řidičů, nebo podle vás převládá agrese a arogance? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Marek Havlík

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.