Trh ojetin ožívá. V lednu na něm bylo nejvíce aut od loňského května. Ještě ale, aby je někdo kupoval

Foto: Daniel Kadlec

Po prosincovém poklesu nabídek ojetých automobilů zažil český sekundární trh v lednu výrazné oživení. V tuzemské nabídce přibylo oproti prosinci 24.410 ojetých vozů a celková nabídka tak čítala 107.803 aut oproti prosincovým 83.393.


Na trhu tak bylo nabízeno nejvíce ojetých vozů od loňského května, kdy zájemci mohli vybírat ze 113.858 aut. Mediánová cena se ustálila na částce 200.000 korun, střední hodnota stáří klesla na 10,2 roku a nabízené vozy měly nejčastěji najeto 155.450 kilometrů. Vyplývá to z analýzy trhu, kterou pravidelně provádí společnost AURES Holdings, provozovatel sítí autocenter AAA AUTO a Mototechna.

Pro zákazníky je zvýšení počtu nabízených aut nepochybně dobrou zprávou. Čím více bude na trhu aut, tím menší bude tlak na zvyšování ceny, protože bude větší konkurence mezi jednotlivými obchodníky. Otázkou ale zůstává, jak se do nabídky propíše další oznámené omezení výroby ze strany automobilek, kterým opět chybí důležité výrobní komponenty, zejména čipy,“ říká Petr Vaněček, provozní ředitel sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna v České republice. „V současné době je ale na nabídkových cenách ojetin vidět, že stagnují, nebo alespoň rostou výrazně pomaleji než v předchozích měsících,“ dodává Vaněček.

Nejčastěji nabízeným modelem ojetých vozů na českém trhu byla v lednu tradičně Škoda Octavia s cenovým mediánem 190.000 korun ve stáří 9,5 roku a se 183.000 kilometry na tachometru, následovala Škoda Fabia a Škoda Superb. V nabídce bylo v lednu 999 vozů s hybridním pohonem (o 248 více než v prosinci, meziročně o 198 více) a 626 čistých elektromobilů (o 193 více než v prosinci, meziročně o 276 více. „Je vidět, že i obecně konzervativní tuzemští zákazníci začínají vnímat nastupující elektromobilitu, čemuž se pomalu přizpůsobuje trvale rostoucí nabídka alternativních pohonů na trhu, včetně té naší v síti AAA AUTO a Mototechna,“ doplňuje Vaněček. Nejdražším nabízeným vozem na českém trhu bylo v lednu roční Ferrari SF90 s najetými 1 900 kilometry a cenovkou 13.590.000 korun.

Plánujete letos nákup ojetého vozu? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.