Volvo představuje elektrické nákladní vozidlo. Má zajistit čistší a bezpečnější městskou dopravu

Nabíjení - ilustrační foto
Foto: Unsplash

Společnost Volvo Trucks uvádí na trh model FM Low Entry s kapacitou pro těžké náklady a vynikajícím výhledem pro řidiče. Je optimalizován pro bezpečnou a hlavně efektivní jízdu ve městě.


Snížení emisí ve městech

Vzhledem k tomu, že stále více měst usiluje o zlepšení životního prostředí snížením úrovně emisí, rychle roste poptávka po nákladních vozidlech s nulovými emisemi, která dokáží tyto nové požadavky zákazníků splnit. Nejnovější přírůstek do segmentu elektrických nákladních vozidel Volvo Trucks - Volvo FM Low Entry - je nákladní vozidlo vyvinuté pro nejrůznější úkoly v městské dopravě. Je to také první model nákladního automobilu vyvinutý společností Volvo, který je k dispozici pouze s elektrickým pohonem.

"Tento nákladní automobil s nulovými emisemi je skvělým přírůstkem do naší nabídky elektrických vozidel, který se dokonale hodí pro městskou dopravu a je navržen s ohledem na řidiče. Je výkonný, přesto se s ním jezdí hladce a snadno se s ním manévruje. Nové Volvo FM Low Entry dokonale odpovídá našim ambicím rozšířit naši nabídku elektrických vozidel a umožnit tak ještě více zákazníkům snížit emise oxidu uhličitého," vysvětluje Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Bezpečnost a ergonomie

Nízká pozice nabízí řidiči vynikající výhled a kontrolu nad okolím. Díky dobré viditelnosti si FM Low Entry vysloužil pětihvězdičkové hodnocení v rámci normy Direct Vision. Tento nákladní vůz lze také přizpůsobit specifickým požadavkům různých přepravních úkolů, jako je například nakládání s odpady, distribuce a stavebnictví. Vozidlo vychází ze známého modelu FM společnosti Volvo. Prostorná kabina byla snížena a posunuta dopředu a nízký nájezd a rovná podlaha usnadňují nastupování a vystupování z nákladního automobilu. Nový model FM Low Entry se bude zpočátku prodávat v Evropě včetně Turecka a Jižní Koreje. Zahájení prodeje je plánováno na první čtvrtletí roku 2024 a zahájení výroby na druhé čtvrtletí roku 2024.

Dojezd kolem 200 km

Co se týká dojezdu, tak se uvádí dojezd až 200 kilometrů v závislosti na několika parametrech, jako je například celková hmotnost nákladu, styl jízdy nebo venkovní teplota. Baterie budou v tomto nákladním voze celkem čtyři s celkovou kapacitou 360 kWh. Co se týká výkonu, tak tam bude Volvo FM Low Entry na hodnotě 330 kW respektive 442 koní.

Volvo sází na elektřinu

S tímto novým plně elektrickým městským nákladním vozem má nyní Volvo ve své nabídce celkem osm elektrických modelů nákladních vozů. V roce 2019 se společnost Volvo Trucks stala prvním světovým výrobcem, který zahájil sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel, a jejím cílem je, aby v roce 2030 tvořily elektrické vozy 50 % celosvětového prodeje nových nákladních vozidel Volvo.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.