Binance uvádí na trh krypto platební kartu

Foto: pixabay

Kryptoměnová burza Binance v úterý uvedla, že spustila platební kartu pro uživatele z Ukrajiny, kteří uprchli ze své země kvůli ruské invazi


Bezplatná kryptokarta s názvem Binance Refugee Crypto Card je určena všem současným i novým uživatelům Binance z Ukrajiny, kteří byli nuceni se přestěhovat do zemí Evropského hospodářského prostoru (EEA) kvůli válce zahájené Ruskem koncem února. EEA má 32 členských zemí. Vysídlení Ukrajinci mohou kartu používat k provádění nebo přijímání kryptoplateb a nákupů u maloobchodníků, kteří přijímají platby kartou, uvedla v prohlášení největší světová směnárna kryptoměn.

V prohlášení Helen Hai, šéfka Binance Charity uvedla:  

"V tak těžké době pro Ukrajinu je jasné, že kryptoměny jsou užitečné, protože nabízejí rychlý, levný a bezpečný způsob převodu finančních prostředků na pomoc lidem s jejich naléhavými finančními potřebami,"

Noví uživatelé Binance musí vyplnit žádost v souladu s takzvanými pokyny Know Your Customer, neboli Poznej svého zákazníka.

Podle komisaře OSN již více než 5 milionů lidí opustilo Ukrajinu, aby hledali bezpečí před ruskou invazí. Darovací platforma Binance Charity spolupracuje s neziskovými organizacemi na poskytování hotovostní pomoci založené na kryptoměnách prostřednictvím karty, která umožní příbuzným nebo známým převádět kryptoměny na karty a peněženky Binance. Uprchlíci, kteří jsou ověřeni místními neziskovými organizacemi a požádali o kartu, obdrží každý měsíc po dobu tří měsíců kryptoměnu 75 Binance USD, ekvivalentní hodnotě 75 USD. Kryptoměna BUSD bude automaticky převedena na místní měnu během platby kartou, uvedla burza.

Binance minulý týden uvedla, že omezí služby v Rusku, aby vyhověla sankcím EU vůči Moskvě kvůli invazi na Ukrajinu. Blokace omezily ruské platby do kryptopeněženek EU na 10 000 eur (10 700 dolarů), což je krok, který má zabránit bohatším Rusům pracovat na finančních trzích.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.