Budoucnost umělé inteligence není jenom v IT a financích

Foto: Alex Knight / unsplash

Umělá inteligence se začíná rozšiřovat do různých odvětví. Typicky se jedná o informační technologie, finance, nebo zdravotní péči – tedy o oblasti, ve kterých se nachází velké množství dat, které umělá inteligence využívá.


Umělá inteligence (AI) je jedním z nejvýznamnějších technologických pokroků posledních let. I když se zatím nejedná o mainstreamovou technologii, tak se na výzkum a vývoj AI ročně vynakládají miliardy dolarů, což napomáhá jejímu zavádění v různých odvětvích – nejvíce IT. Pojďme se podívat na netypická odvětví, která budou umělou inteligencí pravděpodobně velmi ovlivněna.

Doprava 

Autonomní řízení je považováno za jedno z nejrevolučnějších využití umělé inteligence v reálném světě. Autonomní automobily nejsou v dnešní době nic neobvyklého a velkým průkopníkem v této oblasti je společnost Tesla a dokonce i Uber. Tuto technologii se ale snaží implementovat i například Google. Autonomní řízení bude pravděpodobně využíváno pro přepravu zboží jako takového. Autonomní nákladní vozy umožní rychlejší dodávky a obrovské snížení nákladů, protože takové automobily nebudou vyžadovat zastávky a budou stát méně než lidští řidiči. Pravděpodobně se tak dostaneme do situace, ve které budou lidé vykonávat funkci „dozorce“, který bude muset tyto automobily pouze sledovat.

Životní styl

Umělá inteligence pravděpodobně povede i k několika změnám v oblasti, jako jsou inteligentní domy. Zařízení, jako je Google Home a Amazon Alexa jsou minimálně v Americe velmi rozšířené. Spolu s AI mohou prediktivní algoritmy umožnit majitelům automatizovaný způsob života. Například lednička může pomocí různých algoritmů rozpoznávání obrazu zjistit, zda jí dochází nějaká potravina. Poté může zadat objednávku a nechat potraviny doručit až ke dveřím.

Výroba

Velký dopad bude mít umělá inteligence ve spojení s automatizací výrobního průmyslu. Umělá inteligence se bude moct například starat o prediktivní údržbu strojů nebo optimalizaci jejich nastavení. Dále může spravovat data, která proudí napříč odděleními a zlepšovat správu materiálu.

Roboti již mají v automatizaci výroby významné zastoupení a zdá se, že se bude dále zvyšovat. Changying Precision Technology, čínský výrobce mobilních telefonů, měl cca 650 pracovníků. Po automatizaci pomocí umělé inteligence je továrna řízena pouhými 60 pracovníky a 60 roboty, kteří pracují nepřetržitě, což vedlo k 250% zvýšení produktivity a 80% poklesu vad. To je výsledek, který mluví sám za sebe.

Jak se stavíte k umělé inteligenci? Měli bychom ji využívat? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.