Salvador sedí na zisku 84 milionů dolarů z držby bitcoinů

Foto: Pixabay

Prezident Nayib Bukele v příspěvku na X uvedl, že středoamerický stát získává příjmy z bitcoinů ze čtyř různých zdrojů.


Salvadorská bitcoinová pokladna sedí na 84 milionech dolarů nerealizovaného zisku z podílů, které poprvé začala získávat už v září 2021. Růst bitcoinu o 250 % za poslední rok katapultoval bitcoinovou pokladnu středoamerického státu k úterý na více než 206 milionů dolarů, což představuje dosavadní 69% zisk z počátečního kapitálu. Podle dostupných údajů drží tento stát 2 681 bitcoinů, které získal během 12 samostatných nákupů za průměrnou cenu 42 600 amerických dolarů.

V roce 2021 se bitcoin v Salvadoru zrovnoprávnil s americkým dolarem poté, co se díky historickému zákonu o bitcoinech stal první zemí, která uznala bitcoin jako zákonné platidlo. Od té doby lze za zboží, služby a daně platit pomocí této kryptoměny. Prezident země Nayib Bukele v úterý ve svém příspěvku uvedl, že národ tak získává ještě více bitcoinů v podobě příjmů z dalších služeb. Patří mezi ně příjmy z programu občanských pasů, který místním podnikům převádí bitcoiny na americké dolary, těžba bitcoinů a příjmy z vládních služeb.

Freedom VISA


Země v prosinci zveřejnila novou iniciativu nazvanou "Freedom VISA", která představuje revoluční krok ve své migrační a hospodářské politice. Tato politika umožňuje maximálně 1000 osobám ročně získat povolení k dlouhodobému pobytu na základě investice do kryptoměn - specificky bitcoinu nebo stablecoinů jako je tether (USDT), přičemž minimální výše investice musí dosáhnout 1 milion dolarů. Cílem tohoto programu je přilákat bohaté investory a podnikatele, kteří mají zájem podporovat místní ekonomiku prostřednictvím nových technologií a digitálních aktiv. Úspěšní žadatelé nejenže získají právo na dlouhodobý pobyt, ale budou také mít možnost postupného získání plného občanství, což bylo vyhlášeno jako další krok po schválení jejich aplikace.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.