Riki a Kiki na kávičce – Díl č.1: Hádky ve vztahu, konflikty v lásce a jejich vliv na naše vztahy

Problémy ve vztahu
Foto: Pixabay

Hádky ve vztahu. Kdo by to nezažil. Naše dvě myslitelky, Riki a Kiki, se proto tentokrát ponoří do nitra vztahů a budou se věnovat těm méně příjemným aspektům. Proberou téma, které je často i mezi kamarádkami tabu.


Jaké téma to je? Každý vztah obnáší i ty méně příjemné aspekty, záleží jen na tom, jak je partneři dokážou řešit. Kamarádky Riki a Kiki jsou na podobná témata expertky. Jednou za týden si zajdou na kávičku a probírají život. Na co při svých kávových dýcháncích přijdou můžeme sledovat v našem týdenním seriálu. Pojďme tedy na to. 

Jedna horská dráha nestačí 

Mně připadá, že vztahy jsou jako horská dráha, plné vzestupů a pádů. Často se stane, že prvotní zamilovanost odezní a místo ní se začnou objevovat hádky. Mnozí to považují za něco negativního, ale co když to tak nutně být nemusí?“ položila otázku Kiki. „Máš naprostou pravdu, Kiki. Kdo by nechtěl být v ideálním vztahu bez jakýchkoliv nesrovnalostí. Ale je to docela těžká cesta. Takže co když hádky mohou být tím nástrojem, který nás dovede k ideálnímu vztahu? Jak na to nahlížíš ty?“ odpověděla jí Riki. 

Nezbytný prvek vztahové dynamiky 

„Hele, Riki, není přece normální, že se s partnerem pořád shodujeme a stále vyjadřujeme svůj názor, co? A když k tomu přidáš emoce a napětí, někdy prostě dojde na hádku. Co myslíš, co takové hádky obvykle vyvolává?“ zeptala se Kiki. „Víš co, Riki, konflikty většinou vyplývají z nedorozumění, nesplněných očekávání a také odlišných zájmů a hodnot. A mohou být i reakcí na stres, víš?“ odpověděla Riki. „Ale jedna věc je jasná. Tyhle konflikty jsou neodmyslitelnou částí dynamiky vztahu. To, co je klíčové, je to, jak partneři s nimi zacházejí a zda jsou schopni je řešit konstruktivně.“ 

Něco není v pořádku 

Nedorozumění ve vztahu je jakýsi alarm, který signalizuje, že něco neklape, souhlasíš?“ zeptala se Kiki. „Přesně tak, Kiki. Když se nějaké téma v hádkách neustále objevuje, je to znamení, že je potřeba se na tuto oblast zaměřit. Hádky mohou fungovat jako ukazatel problémů, které je nutné řešit pro zdraví vztahu. Díky nim se partneři učí lépe vyjadřovat své myšlenky a pocity a také lépe pochopit toho druhého.“ 

Tipy pro zlepšení komunikace ve vztahu 

„Co říkáš na to, abychom si předaly pár tipů na zlepšení komunikace ve vztahu, Riki?“ navrhla Kiki. „To je skvělý nápad, Kiki. Měly bychom se zaměřit na zlepšení komunikačních dovedností, naučit se lépe naslouchat, vyjadřovat své pocity, být otevřené a upřímné. A také se snažit vyvarovat kritiky a být pozitivní. Hledat společná řešení a respektovat a snažit se porozumět partnerovi během konfliktu,“ odpověděla Riki. 

Hádka jako šance na posílení vztahu 

Na závěr bych chtěla říct,“ začala Kiki, „že je důležité mít na paměti, že pokud jsou hádky řešeny s respektem, mohou našemu vztahu jen prospět. Na druhou stranu, pokud jsou plné urážek a obvinění, mohou ho poškodit. Hádky tedy mohou být také příležitostí k růstu a učení. Díky nim můžeme lépe rozumět nejen svému partnerovi, ale i sobě. A to je přece něco, co bychom v životě měli hledat, ne?“ 

Zamyšlení na závěr 

Takže když příště zazní hádky ve vašem vztahu, vzpomeňte na Kiki a Riki. Zavzpomínejte na tuto diskuzi. Práce na vztahu je jako jízda na horské dráze. Je to výzva, ale také příležitost k růstu a vytvoření něčeho krásného.

Jak ve svém vztahu řešíte hádky vy? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.