Dopřávejte dětem sladkosti s rozumem. Existují i zdravé alternativy

Dítě_Dort
Foto: Pixabay

Osladit si život? Proč ne? Jenže všeho s mírou. Především u dětí bychom měli dávat pozor na to, kolik cukru v různých nápojích a sladkostech konzumují.


Děti nedokáží sladkostem odolat. A mnohdy ani my, dospělí. Dát si kávu s nějakým zákuskem, nebo alespoň sušenkou, patří k odpolednímu rituálu velké části české populace. Jenže konzumaci sladkostí byste rozhodně měli mít pod kontrolou. A nejen sladkostí. Cukr totiž najdete v podstatě ve všem. Sladkými nápoji počínaje a například kečupem konče.

Pozor na cukr u dětí

V dnešní době je proto čím dál tím obtížnější vyhnout se sladkostem a nezdravým dobrotám. O to víc je tento problém citlivější u dětí. Tu lízátko od babičky, tu čokoláda od dědy, jindy energetický nápoj při sezení u počítače. Jak však zajistit, aby naše potomstvo mohlo zažívat radost z chutných dobrot, aniž bychom ohrozili jejich zdraví? není zase tak těžké, jak by se mohlo na první pohled znát. Chce to ale trochu trpělivosti a úsilí.

Ovocné lahůdky

Zaměňte sladkosti plné umělých barviv a přidaných cukrů za čerstvé nebo sušené ovoce. Ovoce obsahuje přírodní cukry, vitamíny a vlákninu, což z něj činí vynikající alternativu k průmyslově vyráběným sladkostem. Zároveň dětem poskytujete zdravé živiny pro jejich růst a vývoj.

Domácí dezerty

nebojte se doma experimentovat. Při pečení domácích sladkostí vždy pečlivě kontrolujte množství cukru a používejte kvalitní ingredience. Vyzkoušejte recepty s nízkým obsahem cukru, kokosovým nebo mandlovým moučným základem a přírodními sladidly, jako je například med nebo javorový sirup.

Smoothie a zmrzlina z ovoce

Vytvořte lahodná smoothie nebo zmrzlinu s obsahem ovoce. Můžete přidat i jogurt nebo mléko pro větší nutriční hodnotu. Tato alternativa poskytne dětem chutnou sladkost, navíc s dodatkem vitamínů a minerálů. 

Vzdělávejte děti o rovnováze

Důležitou součástí boje s nezdravým způsobem života je vzdělávat děti o výživě a nutné rovnováze mezi zdravým stravováním a občasným dopřáváním si sladkých dobrot. Naučte je, že je v pořádku dopřát si občas sladkost, ale s mírou a v rámci vyvážené stravy. Pochopitelně, že základem zdravého životního stylu je také pohyb. A ten mnohdy v současnosti dětem chybí.

Pití vody

Když si děti budou přát něco sladkého, můžete je podporovat k pití vody s přírodními příchutěmi. Omezením konzumace sladkých nápojů snižujete příjem nezdravých cukrů. Možná se budete divit, jak dětem chutná domácí malinová limonáda.

A jak to máte se sladkostmi doma vy? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.