Jsou v důchodu, peněz mají málo, ale život si užívají plnými doušky

Foto: Eliška Konečná

Že peníze nejsou to jediné, co k životu potřebujete, dokazuje Vilma a Pavel z Prahy. Důchody nemají vysoké, ale užívají si každý den naplno.


Znáte knihu „Die with zero“? Ne? Zkuste si ji přečíst. V jedné větě je kniha o tom, že život se dá užít i bez honby za penězi a hmotnými statky. Vilma ani Pavel tuhle knihu prý nikdy nečetli, ale žijí tak, jako kdyby ji sami psali. Investují do zážitků. „Ty nám nikdo nevezme. Televize se rozbije, auto vám třeba ukradnou, ale výlet, například do Českého Krumlova, to vám zůstane v hlavách už navždy“, říká Pavel, který si chce užít každého dne. Podle něj nejsou drahé zážitky jediným způsobem, jak si užít život. S několika triky a nápady prý můžete mít skvělý život i s malým rozpočtem. Jak na to?

Plánujte dopředu

Když plánujete, můžete ušetřit mnoho peněz. Pokud naplánujete své cesty dopředu, můžete najít levné lety, ubytování a vstupenky na akce. Můžete také najít skvělé nabídky na nákupy, když víte, co chcete koupit a sledujete slevy.

Najděte levné zážitky

Existuje mnoho způsobů, jak si užít život s malým rozpočtem. Například můžete najít mnoho skvělých aktivit zdarma, nebo za velmi malé peníze. Procházky v přírodě, pikniky, návštěvy místních památek, nebo muzeí jsou skvělé způsoby, jak si užít čas bez velkých nákladů.

Učte se nové dovednosti

Učení nových dovedností může být skvělým způsobem, jak si užít život. Například se můžete naučit vařit, šít, fotografovat, tančit, nebo třeba hrát na hudební nástroj. S novými dovednostmi se můžete bavit a zároveň ušetřit peníze.

Nakupujte s rozumem

Nakupování může být také zábavou, ale je důležité nakupovat s rozumem. Pokud potřebujete něco koupit, zkuste najít levné alternativy. Můžete také nakupovat v second-handových obchodech nebo výprodejích, kde najdete kvalitní zboží za levné ceny.

Jestliže cestování není vaše silná stránka, zkuste to změnit. Existuje mnoho způsobů, jak si užít dovolenou, aniž byste utratili velké množství peněz. Jedním z nich je kempování, které je velmi populární v Česku. Můžete si pronajmout stan, karavan, nebo chatu a užít si krásy přírody. Když se rozhodnete cestovat po Česku, můžete si naplánovat výlety do měst, národních parků nebo navštívit kulturní akce, které jsou často zdarma, nebo velmi levné.

Užívejte si malé věci

Život je o malých radostech. Užijte si třeba krásný výhled z parku, dobré jídlo, pěkný film, nebo divadelní představení.

Dalším způsobem, jak ušetřit peníze, je nakupování v second handech. Tam můžete najít mnoho kvalitních kousků oblečení a doplňků za velmi nízké ceny. Pokud jste kreativní, můžete si dokonce vytvořit vlastní oblečení nebo doplňky z recyklovaných materiálů. Pokud hledáte způsob, jak si užít nějaké zážitky a radost ze života, zkuste se také třeba připojit k neziskovým organizacím, nebo dobrovolnickým projektům. To vám umožní nejen se setkat s novými lidmi a získat nové zkušenosti, ale také dělat něco užitečného pro své okolí. 

Pokud máte rádi sport a pohyb, můžete se připojit ke skupině, která běhá nebo cvičí na čerstvém vzduchu. To vám nejen pomůže udržet se v kondici, ale také vás motivuje a dává vám pocit radosti a spokojenosti.

Celkově vzato, existuje mnoho způsobů, jak si užít život i s malým rozpočtem. Stačí být kreativní a najít to, co vám dává největší radost a spokojenost. Ať už se rozhodnete cestovat, nakupovat v second handech, nebo se připojit ke skupině lidí s podobnými zájmy, nezapomeňte si užít každý okamžik života a dělat to, co vás naplňuje a dává vám energii.

Užít si život i s malým rozpočtem není nic nemožného. Naopak, může to být velmi zábavné a naplňující. Stačí být kreativní a najít to, co vás baví a co vám dává pocit radosti.

Jak si život užíváte vy? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.