Není Superb jako Superb. Na prezentaci nového modelu do Portugalska dorazil i Superb OHV 3000

Škoda Superb OHV 3000
Foto: ŠKODA Auto

Nejnovější generace modelu Škoda Superb se představila novinářům v portugalském Lisabonu. Zasloužil si velkou pozornost. Musel o ni však bojovat se svým „otcem zakladatelem“. Modelem Superb OHV 3000 z roku 1939.


Při prezentaci nové generace modelu Škoda Superb nemohl chybět zakladatel dynastie Superbů, limuzína Škoda Superb OHV 3000. Černý krasavec zapůjčený ze Škoda Muzea byl vyrobený v roce 1939 a demonstroval tradici, na kterou dnešní vozy tohoto jména navazují. K dispozici byl i pro spolujízdy a společné fotografie. Při jízdě ulicemi portugalské metropole budil zaslouženou pozornost a obdivné pohledy obyvatel Lisabonu i ostatních řidičů v městském provozu. Jízda automobilovým dědečkem s mohutnou přídí a odděleným útulným prostorem pro cestující byla mimořádný zážitek.

Prezentace v Portugalsku

Jedna z čerstvých novinek značky Škoda — Superb Combi — se předvedla 350 novinářům z 26 zemí v březnu v portugalském Lisabonu a okolí. K dispozici jim bylo padesát vozů. Mezi nimi byly zastoupeny různé motorizace, včetně plug-in hybridní verze iV, i úrovně výbavy. „Pro automobilku je to při uvádění nového vozu klíčový okamžik — přední motorističtí i lifestyloví novináři si nový Superb Combi poprvé vyzkoušejí v praxi, otestují různé motorizace a doslova na vlastní kůži se seznámí s benefity, které novinka nabízí. Mediální dosah jejich reportáží se počítá ve vyšších milionech čtenářů, diváků či posluchačů,“ říká vedoucí komunikace produktu Škoda Auto Vítězslav Kodym.

Superb na Cabo da Roca

Novinářům a influencerům jsou během akce k dispozici experti z vývoje, marketingu a specialisté na danou modelovou řadu. Během testovacích jízd mají hosté možnost nafotit či natočit vlastní obsah, čemuž se dopředu přizpůsobuje volba testovacích tras s dostatkem atraktivních míst. V případě Superbu Combi to byl mys Cabo da Roca, nádherné pobřeží Atlantiku, ale i samotný Lisabon. Doporučené trasy současně pokrývají více typů silnic — od městských uliček přes volnější cesty mimo město až po dálniční úseky. „Důležité je, aby novináři měli možnost vyzkoušet co nejvíce variant nového vozu. Už proto, že se pod kapotou Superbu poprvé objevuje mild-hybridní motor, stejně jako druhá generace plug-in hybridu s ryze elektrickým dojezdem přes 100 km,“ dodává Vítězslav Kodym. Různé charaktery tras zase vybízejí vyzkoušet nastavení podvozku a jízdní režimy, které se u nového Superbu dají pohodlně a rychle přepínat otočením jednoho z ovladačů Smart Dials.

Zkouší se všechno

Auta samozřejmě zkušení motorističtí novináři testují nejen v jízdě. Prohlížejí si a zkoušejí všechny úložné prostory, zkoušejí Simply Clever řešení — například čistič displeje umístěný v loketní opěrce — prověřují a zkoušejí velikost kufru a prostor na všech sedadlech. Dalším důležitým dílkem do skládačky novinářské prezentace nového vozu jsou experti z jednotlivých oddělení Škoda Auto, kteří dokážou zodpovědět otázky ze svého oboru. Jako odborníci, kteří se podíleli přímo na vývoji prezentovaného vozu nebo jeho prvků, jsou k tomu ti nejpovolanější. V případě Superbu s novináři diskutovali hlavně o motorech, podvozcích, možnostech a nastavení ovladačů Smart Dials, nové generaci HMI a nových asistenčních systémech.

Superb jako vlajková loď

Superb je vlajkovou lodí mezi našimi vozy se spalovacím motorem, přináší řadu inovací a Simply Clever řešení. Zpětná vazba od stovek novinářů, kteří v rámci dynamické prezentace vůz otestovali, je pro nás velmi důležitá, podobně jako reportáže v tištěných i elektronických médiích, které mohou být výborným vodítkem pro zákazníky,“ konstatuje na závěr Vítězslav Kodym.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.