Psa musíte na jízdu autem naučit. Jinak ho budete uklízet celý víkend

Foto: Jan Smékal

Pokud máte doma psa, pravděpodobně se s ním chcete také občas vydat na výlet. Cestování se psem v autě však vyžaduje správnou přípravu, abyste zajistili jeho bezpečnost. A také abyste nemuseli auto celý víkend uklízet.


Někteří psi jsou zvyklí na jízdu v autě, zatímco jiní jsou z toho nervózní, nebo se jim to nelíbí vůbec. Pokud se váš pes bojí jízdy v autě, můžete začít tím, že mu do auta položíte jeho oblíbenou hračku, nebo „pejskařský“ pamlsek a necháte ho si to tam prozkoumat. Poté ho postupně seznamujte s autem, nejprve s otevřenými dveřmi, poté se zavřenými dveřmi a nakonec i s puštěným motorem. Pokud váš pes vykazuje známky úzkosti, jako je zvracení, obraťte se na veterinárního lékaře, který vám může předepsat pro psa nějaké medikamenty.

Příprava auta

Před cestou se psem je důležité připravit auto. Pokud váš pes nebude sedět v kleci, musíte si pořídit speciální pásy na pejska. Tyto pásy se připevňují k běžným bezpečnostním pásům a zabrání tomu, aby váš pes během jízdy v autě skákal nebo se příliš volně pohyboval. Pokud váš pes sedí v kleci, je důležité zajistit, aby byla klec správně ukotvená a aby byla dostatečně velká. Pes by se totiž mohl v kleci zranit.

Ochrana interiéru auta

Pes může během cesty zanechat v autě spoustu chlupů nebo špíny, což může být pro interiér vašeho auta někdy docela katastrofa. Proto je důležité používat ochranný kryt na sedadlo, aby se snadno čistilo. Můžete také posunout přední sedadla co nejvíce dozadu, aby váš pes neměl přístup k ovládacím prvkům auta nebo k oknům.

Přestávky na cestě

Během delší cesty se ujistěte, že se zastavíte alespoň každé dvě hodiny. Vašemu psu to umožní pohybovat se a vykonat své potřeby. Mějte pro něj v autě dostatek vody a jídla, aby se nepřehřál nebo se necítil hladový. Kromě toho můžete mít připravenou oblíbenou hračku vašeho psa, aby se cítil pohodlně a bezpečně.

Bezpečnostní opatření

Zajistěte, aby váš pes během cesty neměl přístup k ovládacím prvkům auta, jako jsou brzdy nebo plynu. Zní to možná úsměvně, ale kolikrát jste už viděli psa na klíně spolujezdce, někdy dokonce i řidiče. Určitě někdy ano. Kromě toho je důležité mít vašeho psa vždy připevněného poutem nebo klecí, aby se minimalizovalo riziko úrazu v případě nehody.

Závěr

Cestování v autě se psem může být zábavné a bezpečné pro všechny zúčastněné, pokud se připravíte a vezmete v úvahu bezpečnostní opatření. Sledujte potřeby vašeho psa a ujistěte se, že se během cesty cítí stále pohodlně a bezpečně.

Jezdíte v autě se psem? Napište nám do diskuze vaše zážitky a zkušenosti.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.