Jak se zbavit psích chlupů z oblečení? Pračka to nedokáže, ale sušička prádla má zázračné schopnosti

Sušička
Foto: Izabela Kuncová

Každý majitel domácího mazlíčka se jistě potýká s problémem psích, nebo kočičích, chlupů na oblečení. Lepící válečky jsou sice částečným řešením, ale jestli se chcete chlupů z oblečení zbavit opravdu dokonale, používejte sušičku prádla.


Psí chlupy na oblečení nejsou nic příjemného. Vyrazit v saku, na kterém se uchytily chlupy z vašeho domácího mazlíčka, třeba na rande, nebo na obchodní schůzku, není zrovna nejlepší nápad. Před odchodem se proto snažíte lepícím válečkem chlupy odstranit, ale nikdy se to nepovede dokonale. Nepomůže ani pračka. Když ale dáte oblečení do sušičky, uvidíte, že prádlo bude v podstatě bez chlupů. Ty skončí ve filtru sušičky. Když se o ni budete pořádně starat a filtry pravidelně čisitit, nemusíte se žádného faux-pas se zvířecími chlupy bát.

Domácí mazlíčci jsou bezpochyby radostí pro celou rodinu, ale nesou s sebou i jedno menší, pro někoho větší, neštěstí. Psí a kočičí chlupy uchycené na našem oblíbeném oblečení. Kdo má doma psa nebo kočku, ví, že boj s chlupy může být někdy téměř nekonečný. Nicméně, existuje jeden tajný spojenec v našich domácnostech, který nám může pomoci s tímto problémem: sušička na prádlo.

Odstranění chlupů během sušení

Sušičky na prádlo nejsou jen prostředkem k rychlému vysušení vypraného prádla. Jsou také účinným nástrojem pro odstranění nepříjemných chlupů ze zvířecích mazlíčků na oblečení. Během cyklu sušení se oděvy pohybují a třou o sebe, což umožňuje chlupům uvolnit se z tkaniny a být zachyceny ve filtru sušičky.

Předsušení a vyčesání

Před samotným sušením můžete také zkusit předsušení oděvů ve speciálním programu. Tato fáze může chlupy uvolnit a usnadnit jejich odstranění během hlavního sušení. Před vložením oblečení do sušičky můžete také použít váleček na chlupy nebo speciální houbičky, které pomohou chlupy uvolnit a odstranit před sušením.

Pravidelná údržba sušičky

Pro maximální účinnost sušičky při odstraňování chlupů je důležité pravidelně čistit filtr a odstraňovat z něj nahromaděný odpad. Čistý filtr zajistí, že sušička bude schopna efektivně zachytit co nejvíce chlupů během každého cyklu. Čištění filtru opravdu nepodceňujte. Bez čistého filtru byste totiž na oblečení mohli udělat více škody než užitku.

Několik tipů a triků

  • Pokud máte problém s chlupy na povlečení, zkuste sušit povlečení z rubové strany. V takovém případě se chlupy z domácích mazlíčků mohou lépe uvolnit a být zachyceny ve filtru.
  • Při sušení oblečení, na kterém jsou chlupy, přidejte do sušičky tzv. „sušicí listy“. Tyto listy nejenže zjemňují tkaninu, ale také pomáhají odstranit chlupy a redukovat statickou elektřinu. 

Sušička na prádlo může být skvělým spojencem v boji proti chlupům od našich milovaných domácích mazlíčků. Budete-li ji rozumně využívat a řádně čistit všechny filtry, můžete mít oblečení krásně čisté.

Jaký trik používáte na zbavení se psích chlupů z oblečení vy? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.