Jaro je za dveřmi a je čas začít myslet na přípravu zahrady

Foto: Izabela Kuncová

Počasí na nejbližší dny slibuje již poměrně příjemné jarní teploty a nastává tedy nejvyšší čas na jarní přípravu zahrady. Ať už jste zkušený zahrádkář, nebo začátečník, několik našich doporučení se vám může hodit.


Prvním krokem při přípravě zahrady na jaro je úklid veškerého nepořádku a všech nečistot, které se nahromadily během zimních měsíců. Odstraňte ze záhonů a trávníku veškeré odumřelé listí, větve a jiné nečistoty. Zabráníte tak výskytu škůdců a vzniku různých chorob a vytvoříte čistou půdu pro nový růst.

Než začnete s výsadbou, je dobré otestovat půdu a zjistit její pH a obsah živin. V jakémkoliv hobby marketu si můžete zakoupit sadu na testování půdy nebo si můžete nechat půdu otestovat odborníkem. To ale býva většinou zbytečné. Zvládnete to sami. Na základě výsledků pak můžete určit, jaký typ hnojiva nebo půdních doplňků je třeba přidat, abyste zlepšili stav půdy.

Udělejte si čas na naplánování uspořádání zahrady pro nadcházející sezónu. Zvažte, které rostliny a květiny chcete pěstovat, kam je chcete zasadit a kolik místa budou potřebovat. To vám pomůže maximálně využít prostor zahrady a zajistit, aby vaše rostliny měly dostatek místa k růstu.

Nyní je vhodná doba na prořezání všech stromů a keřů, které to potřebují. Prořezávání pomáhá podpořit nový růst a udržuje rostliny zdravé. Nezapomeňte používat čisté a ostré nůžky, abyste rostliny nepoškodili. Důležitý je také zahradnický vosk, který potřete řeznou stranu na stromě.

Než začnete pracovat na zahradě, je také důležité zkontrolovat, zda je vaše zahradnické nářadí v pořádku. Nabruste zahradní nůžky a motyky a ujistěte se, že sekačka na trávu a další vybavení jsou v dobrém stavu. To vám pak pomůže dosáhnout rychlejších a lepších výsledků. Pokud máte nějaké poškozené nebo zrezivělé nářadí, je nejlepší vyměnit je za nové.

Jaro může být suchým obdobím, proto je důležité pravidelně zalévat rostliny. Pokud máte automatický zavlažovací systém, zkontrolujte, zda správně funguje. Pokud rostliny zaléváte ručně, ujistěte se, že mají dostatek vody. Je-li to možné, používejte dešťovou vodu.

Aby se vašim rostlinám dařilo, je důležité je také mulčovat a hnojit. Mulčování pomáhá zadržovat vlhkost a zlepšovat kvalitu půdy, zatímco hnojení dodává rostlinám živiny, které potřebují k růstu. V závislosti na vašich preferencích můžete používat organická nebo syntetická hnojiva.

Pokud máte na zahradě ptačí budky nebo jiné stavby, je dobré je zkontrolovat a připravit na novou sezónu. Ujistěte se, že jsou v dobrém stavu a bezpečné, aby se vaši opeření přátelé mohli vrátit a v klidu zahnízdit.

Příprava zahrady na jaro může být zábavnou a prospěšnou činností. Dodržením všech těchto kroků bude vaše zahrada připravena na novou sezónu, kde budete moci pěstovat nové rostliny a květiny. Díky pravidelné péči se budete moci těšit z krásy a hojnosti své zahrady po celý rok.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.