Řešit vánoční dárky půjčkou je cesta do pekla. I když cena cukroví převyšuje vyzrálý rumpsteak

Foto: Pixabay

Letošní Vánoce nám opět pořádně provětrají peněženky. Ceny potravin, energií, dopravy i některého zboží rostly, přesto chtějí mít někteří pod stromkem desítky dárků. Někdy to však řeší půjčkou, což je ale většinou cesta do pomyslného finančního pekla.


Letošní náklady na pečení cukroví, vánoček, na přípravu bramborového salátu, řízků, kapra, ovoce a nějaký ten malý přípitek, v součtu opět pravděpodobně převýší náklady loňské. Mohou za to především zvýšené ceny energií, vyšší ceny dopravy, potravin i mnoha druhů zboží v obchodech. Mnoho rodin se proto bude snažit ušetřit. Nejen na jídle, ale také na dárcích.

Půjčky nebrat

Najde se ale také nemálo těch, kteří si drahé dárky nechtějí odpustit a jejich nákupu budou řešit s využitím nějaké nebankovní půjčky. Z diskuzí čtenářů našeho webu pod články na vánoční téma vyplynulo, že se letos budou pod stromečkem objevovat dárky v průměrné ceně necelých 400 korun. V případě nejisté finanční situace je takový dárek úplně postačující. Není nutné brát si kvůli poslednímu modelu mobilního telefonu půjčku na vysoký úrok.

Pozor na exekuce

Odborníci na rodinné finance proto před podobnými půjčkami důrazně varují. „Není ostudou nadělit příbuzným a dětem pod stromeček méně dárků. Ostudou je mít potom od exekutora polepené vybavení bytu draze koupené dárky zabavené“, varoval před možnými problémy čtenáře našeho webu již před časem Patrik Duriš, který se živí jako nezávislý finanční poradce. To ostatně potvrzují i někteří čtenáři v diskuzích. "Cukroví je pochoutka, nikoliv nezbytné jídlo. Udělám tradiční druhy, jenom trochu na talíř. Skromnost všem jedině prospěje. Zdraví je důležitější." (Ivana Procházková; Čtenářka webu Life24.cz)

Cena vánočního kapra 

A jak to bude letos s cenou kaprů. Podle zatím dostupných informací, které různá rybářství pouštějí do veřejného prostoru, by se cena za kilogram této tradiční vánoční ryby měla pohybovat v rozpětí 100 – 115,-Kč. Skutečné ceny se ale ukáží až za několik dní, kdy se v ulicích objeví kádě s rybami. Horší to asi ale bude s cukrovím, kdy se v některých případech prodává kilogram i za cenu přesahující částku 1.200,- Kč. Podle nás je v takovém případě lepší koupit kilogram vyzrálého rumpsteaku. Je chutnější a zdravější. Je ale pravda, že ke svařáku se moc nehodí…

Budete mít letos skromnější Vánoce, než byly ty loňské? Uvažujete nad finanční půjčkou? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.