V dubnu je nejvyšší čas připravit trávník na novou sezónu

Foto: Eliška Konečná

Jaro je za dveřmi, což znamená, že je čas začít připravovat zahradu na novou sezónu. Jedním z nejdůležitějších úkolů je dostat trávník po dlouhých zimních měsících do té správné kondice.


Možná se někomu může zdát, že trávník nepotřebuje v podstatě žádnou péči. Opak je ale pravdou. A protože jaro je za dveřmi, je ten nejvyšší čas se trávníku začít věnovat. Kdo si chce užívat krásného zeleného koberce, bude ho to stát nějaký ten čas a asi také trochu potu a peněz. Ale výsledek bude rozhodně stát za to. Pojďme si tedy říci, jak připravit trávník na jarní sezónu. Není to žádná věda.

Odstraňte nečistoty a listí

Než začnete s přípravou trávníku, je důležité odstranit všechny nečistoty a listí, které se nahromadily během zimních měsíců. Umožníte tak trávě získat sluneční světlo a živiny, které potřebuje ke svému růstu. 

Shrabejte trávu

Jakmile odstraníte všechny nečistoty a listí, je čas trávu shrabat. Hrabáním odstraníte odumřelou trávu a umožníte růst nové trávě. Pomůže také zlepšit cirkulaci vzduchu a pronikání vody do půdy. 

Provzdušnění trávníku

Pokud se váš trávník v zimních měsících zhutnil, možná bude potřeba jej provzdušnit. Provzdušnění spočívá v tom, že do trávníku uděláte malé otvory, aby do půdy mohl pronikat vzduch, voda a živiny. To pomůže podpořit zdravý růst trávy. 

Hnojení trávníku

Poté, co jste odstranili veškeré nečistoty, shrabali trávu a provzdušnili trávník, je čas jej pohnojit. Vyberte si hnojivo určené speciálně pro trávu a rovnoměrně jej aplikujte na celý trávník. Tráva tak získá živiny, které potřebuje k tomu, aby rostla silná a zdravá. 

Zalévejte trávník

V neposlední řadě je důležité trávník pravidelně zalévat. Tráva potřebuje ke svému růstu přibližně centimetr vody týdně, proto se ujistěte, že trávník zaléváte, kdykoli to potřebuje. Můžete použít zavlažovací systém nebo trávník jednoduše zalévat ručně. 

Příprava zahradního trávníku na novou sezónu se může zdát jako spousta práce, ale je nezbytná, pokud chcete mít zdravý a svěží trávník. Dodržováním těchto tipů budete schopni připravit trávník na novou sezónu a těšit se z krásné zahrady po celý rok.

Jak o svůj trávník pečujete vy? Necháváte ho být a jenom občas posekáte, nebo mu věnujete speciální péči? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.