Vůně v obchodech není jen tak. Má vás přimět k nákupu. A doma je to podobně

Provoněný byt
Foto: Pixabay

Všimli jste si, že v některých obchodech vás hned u vchodu zaujme příjemná vůně? Nikoliv prodávaného pečiva, nebo třeba květin. Je to vůně parfému, který navozuje dobrou náladu a pobízí k nákupu. Doma to funguje podobně.


Představte si, že vstoupíte do pěkného obchodu, nebo luxusního hotelu a ucítíte skvělou vůni, kterou si okamžitě zamilujete. Taková vůně navozuje příjemné pocity. Nebylo by úžasné si tento zážitek zopakovat ve svém vlastním bytě? Ne snad proto, abyste měli chuť vyrazit nakupovat, ale proto, abyste se cítili pohodlně a uvolněně. 

Když si představíte luxusní hotely, tak si je často spojíte s pohodlím a důrazem na detail. Jedním z faktorů, který k tomuto zážitku přispívá, je příjemná a lákavá vůně, kterou cítíte, když vstoupíte do hotelového pokoje. Dobře provoněný byt dokáže pozvednout náladu, vytvořit uvolňující atmosféru a zanechat v hostech trvalý dojem. Jak tedy jednoduše provonět byt? 

Vyberte si charakteristickou vůni

Vytvoření charakteristické vůně vašemu bytu dodá osobní nádech a učiní jej skutečně jedinečným. Při výběru vůně zvažte, jak které vůně na vás působí. Ať už dáváte přednost květinovým, dřevitým, nebo citrusovým tónům, najděte si vůni, která vám bude sedět a nebude vás rušit. Chcete-li zajít ještě dál, zvažte, jakou náladu chcete v každé místnosti navodit. Například levandule je uklidňující vůně, která se hodí k relaxaci v ložnici, zatímco citrusové vůně mohou dodat energii například vašemu pracovnímu prostoru. 

Difuzér je klasika

Investujte do difuzéru, který dokáže esenciální oleje uvolňovat do vzduchu a vytvořit tak dlouhotrvající vůni ve formě mlhy. Experimentujte s různými směsmi a objevte své oblíbené. Levandule, eukalyptus a máta jsou oblíbenou volbou známou pro své uklidňující a osvěžující vlastnosti. 

Zkuste květiny

Čerstvé květiny a pokojové rostliny mohou váš prostor naplnit nádhernou vůní a zároveň zlepšit kvalitu vzduchu. Umístěte je strategicky do různých částí bytu a užívejte si jejich vůni po celý den. 

Osvěžovače prádla a látek

Vůně, které jsou cítit z vašich látek a prádla, mohou výrazně přispět k celkové vůni vašeho bytu. Můžete vyzkoušet několik druhů vůní. Zkuste vonné sáčky do skříně, nebo rovnou vonné spreje na textil. 

Vonné svíčky

Vyberte si kvalitní svíčky vyrobené z přírodních materiálů a provoněné esenciálními oleji. Vybírejte vůně, které odpovídají atmosféře, kterou chcete v každé místnosti vytvořit. Kvalitní svíčky bývají relativně drahé, ale investice do nich se rozhodně vyplatí. 

Používejte aromatické čistící prostředky

V dnešní době se již prodává mnoho čistících přípravků, které mají alespoň mírnou vůni. Pokud zvolíte ekologické čistící prostředky, nemusíte se bát, že by vůně byla agresivní. Až budete čistit kuchyň, nebo koupelnu, podívejte se, jestli vaše oblíbená značka nenabízí čistící přípravky také ve verzi s vůní. 

Máte nějaké další tipy, jak jednoduše provonět byt? Napište nám do diskuze, nebo článek sdílejte na sociálních sítích.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.