Nedobíjí a ještě blokuje dvě místa. Značka auta? Náhodná

Foto: Jan Smékal

Zaparkovat auto přes dva parkovací sloty je samo o sobě dost arogantní. Udělat to navíc u dobíjecí stanice a nedobíjet, to už chce skutečně velkou dávku sebestřednosti


Ať se na mě řidiči vozů mnichovské značky nezlobí, ale jestli se jim nelíbí, jak jsou velmi často v různých článcích a diskuzích nálepkováni, mohou si za to mnohdy sami. Nevím, čím to je, ale když vidím arogantní parkování na invalidech, blokování dobíjecí stanice nebo třeba stání přes několik parkovacích slotů, bývají to právě velmi často vozy s vrtulkou ve znaku. Je to náhoda? Možná by to stálo za nějaký sociologický výzkum, ale podle mě to náhoda není.

Auto jako symbol (ne)společenského statusu

Zatímco v zahraničí na západ od našich hranic chce majitel vozu luxusní značky svým autem okolí většinou sdělit: „Jsem právník, lékař, profesor“, u nás se stejným autem často do okolí hlásí: „Nemám sice ani maturitu, ale mám peníze, takže pravidla určuji já…“. Neplatí to pochopitelně pro všechny, to rozhodně ne. Zkuste se ale projít třeba po Praze a dělat si poznámky, jaké značky vozů stojí na invalidech a přechodech pro chodce, jaké značky vozů blokují dobíjecí stanice nebo parkují přes dvě a více parkovacích míst.

Nadávky, nebo omluva?

Bílý vůz na fotografii parkoval u benzínové pumpy v Průhonicích přes dvě parkovací místa u dobíjecí stanice, aniž by dobíjel. Přitom naproti bylo několik volných parkovacích míst. Proč zaparkoval takto, ví asi jen řidič sám. Jak by se asi tvářil, kdybych se se svým elektroautem postavil dva centimetry vedle jeho levého boku, zapnul dobíjení a odešel na kávu? Byl bych arogantní já, nebo on? Šel by mi do bistra vynadat, nebo by se omluvil požádal o uvolnění místa?

Ego podle značky auta?

Ano, mohl jsem to udělat a leckdo by to asi udělal. Nemám ale náladu hádat se s někým, jenž si svoje ego poměřuje logem na kapotě auta. Auto jsem proto zaparkoval u vedlejšího stojanu, byl naštěstí volný. Dobíjecích stanic ale není moc a podobné chování není rozhodně kolegiální.

Místo pokuty psychotesty?

A jak by to šlo řešit? Podle mě by se za podobné chování neměly rozdávat pokuty. Za podobné chování by dotyčný řidič měl jít na psychotesty a na přezkoušení ze znalosti dopravních předpisů. Lze se totiž oprávněně domnívat, že buď nezná předpisy, nebo má problém s psychikou. A v takových případech by za volantem rozhodně sedět neměl.

Jaký názor máte na podobné chování vy? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.