Nová Dacia Spring - nejdostupnější elektrický "mrňousek" na trhu

Dacia Spring
Foto: Dacia

Je malá, relativně slabá a dojezd také není žádná sláva. Vždy si však zachovala svou hlavní přednost: být nejdostupnějším elektromobilem na trhu. To je nová Dacia Spring


Spring, první 100% elektrický model značky Dacia, zpřístupnil elektromobilitu co největšímu počtu lidí. Model, který byl uveden na trh v roce 2021 a v letech 2022 a 2023 byl třetím nejprodávanějším elektromobilem na retailovém trhu. Celkem bylo od uvedení na trh po celém světě zaregistrováno více než 140 000 vozů Dacia Spring. Model Spring získal řadu ocenění. Například v roce 2022 byla jeho vynikající energetická účinnost a uhlíková stopa oceněna maximálním pětihvězdičkovým hodnocením nezávislého evropského orgánu Green NCAP. 

Řidič modelu Spring ujede denně v průměru 37 kilometrů

Dacia Spring si našla své publikum, protože dokonale splňuje požadavky na jednoduchou, cenově dostupnou a efektivní mobilitu s nulovými emisemi. Údaje ze systému konektivity vozidla ukazují, že průměrný klient modelu Spring ujede denně v průměru 37 km při průměrné rychlosti 37 km/h. V 75 % případů je vůz dobíjen doma.  Dacia Spring své zákazníky dokázala oslovit, protože se od svého uvedení na trh nepřestala vyvíjet. V roce 2022 dostala novou identitu značky a v roce 2023 výkonnější motor o výkonu 65 koní. Vždy si však zachovala svou hlavní přednost: být nejdostupnějším elektromobilem na trhu. 

Motor s výkonem 65 koní

Nová Dacia Spring je dalším významným krokem vpřed a rozvíjí vlastnosti, které jí zajistily úspěch. Je atraktivnější díky zcela přepracovanému a robustnějšímu designu, stejně praktická díky prostornosti interiéru, která je v daném segmentu mimořádná, všestrannější díky dostupnějšímu motoru o výkonu 65 k a stejně efektivní díky nízké hmotnosti... a to nejdůležitější – zůstává nejdostupnějším elektromobilem na trhu. 

Sebevědomý styl

Nový Spring těží z nového designu značky Dacia, který byl poprvé použit u nejnovější generace modelu Duster. Robustní, sebevědomý styl, díky němuž je Spring atraktivnější než kdykoli předtím. Proměna je velkolepá jak v interiéru, kde byly přepracovány všechny prvky, tak i v exteriéru. Střecha je jedinou částí karoserie, která zůstala zachována z předchozího modelu. Nové výraznější tvary karoserie dodávají modelu Spring novou sílu. Tuto estetickou výjimečnost podporují také jednoduché, čisté a jasně definované linie, jako jsou například linie kapoty. Nová identita značky Dacia je jasně patrná ze dvou černých pruhů, jednoho vpředu a druhého vzadu, které se setkávají v lesklém provedení se specifickými matnými pruhy na zadní části karoserie. Tyto dva pruhy jsou doprovázeny symbolickým světelným podpisem značky ve tvaru písmene "Y", který je obzvláště výrazný u předních světlometůs denním svícením a u zadních světlometů, které jsou tvořena LED diodami.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.