Vyjádření Škoda Auto k potenciálnímu umístění gigafactory a budoucí výrobě elektromobilů v České republice

skoda-vision-elektromobil.
Foto: ŠKODA Auto

Automobilka Škoda hodlá do roku 2027 investovat 5,6 miliardy eur do elektromobility. Zároveň potvrdila, že velké elektrické SUV na bázi studie Vision 7S se bude vyrábět v České republice.


Představitelé koncernu Volkswagen a společnosti Škoda Auto společně velmi produktivně jednali s předsedou vlády Petrem Fialou a ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou o transformaci automobilového průmyslu a potenciálním umístění gigafactory do České republiky. V první řadě chce Škoda Auto poděkovat vládě a státní správě, partnerům z municipalit, našemu sociálnímu partnerovi Odborům KOVO, všem dalším zainteresovaným stranám a celému týmu, který se podílel na přípravě tohoto projektu. Jak však zmínil Oliver Blume, z obchodního pohledu nelze v současnosti učinit rozhodnutí o další gigafactory.

Škoda Auto je elektrická

Jsme odhodláni pomáhat s transformací automobilového průmyslu. Budoucnost společnosti Škoda Auto je elektrická a my jsme se zavázali do roku 2027 investovat 5,6 miliardy EUR do elektromobility a 700 milionů EUR do digitalizace.

Elektrické rodinné SUV se bude vyrábět v Česku

Je nám také velkou ctí oznámit, že vedle nedávno oznámeného setrvání výroby nadcházející generace modelu Enyaq v Mladé Boleslavi budeme v České republice vyrábět rovněž nové elektrické rodinné SUV na bázi studie Vision 7S.

Investoři jsou nutnost

Škoda Auto se chopila role lídra v oblasti elektromobility v České republice. Právě z této pozice se snažíme spolupracovat s klíčovými tuzemskými partnery s cílem strategického rozšiřování dobíjecí infrastruktury. Abychom zajistili budoucí konkurenceschopnost českého automobilového průmyslu, je nezbytné udržet nastavené tempo a pokračovat v přípravě vhodných lokalit pro strategické podnikatelské parky, které přilákají další investory do automobilových technologií budoucnosti.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.