Vánoce pohledem ženy: „Vánoce jsem přežila, Silvestra přetrpěla a konečně mohu jít do práce“

Ohňostroj
Foto: Pixabay

Ne pro každého byly Vánoce svátky klidu a pohody. Ženy na pokraji zhroucení z brečících dětí, upovídané tchyně, spálených rohlíčků a nekonečné diskuze o tom jediném „správném“ receptu na bramborový salát, by mohly vyprávět.


Do redakce nám přišel email od Jarmily Sovové z Chrudimi. Reagovala na naší podzimní výzvu, ve které jsme hledali autory pro náš web. Poslala nám svůj pohled na Vánoce a s jejím svolením jej tedy uveřejňujeme. Musíme uznat, že ne vždy musí být Vánoce svátky klidu a míru. Co tedy Jarmila poslala? Zde je její text:

Vánoce jako období stresu

Vánoční období nám přináší nejen radostné chvíle s rodinou a přáteli, ale někdy také poměrně náročné výzvy. Není potom divu, že po všech těch přípravách a slavnostních chvílích, mnozí z nás říkají, že jsme přežili Vánoce a protrpěli Silvestr. Nyní je čas vrátit se k běžnému životu a vstoupit do pracovního týdne s novými zkušenostmi a příběhy. Vánoční atmosféra je plná tepla a vzájemné lásky, ale přináší i stres. Od zdobení stromu a balení dárků po přípravu pestrých vánočních večeří, všechno to vyžaduje svůj díl energie. Přestože je výsledek často krásný, může být cesta k němu náročná.

Je ten salát dost slaný?

Vaření a pečení, které mám spojené s Vánocemi, přináší radost, ale i zodpovědnost. Každá rodina má své tradice a oblíbená jídla, a tak příprava dokonalé vánoční večeře může být pořádným kulinářským dobrodružstvím. A pak ta věčná debata o tom, jestli je bramborový salát dostatečně slaný, aby vyhovoval chuťovým pohárkům všech přítomných, hlavně tchyně, která má připomínky každý rok. Jednou není slaný, jindy je moc kyselý. Prostě pořád něco.

Nejhorší jsou návštěvy

Rodinné návštěvy, ačkoli jsou plné lásky a radosti, mohou být také zdrojem stresu. Dokola pokládané  otázky, které se nevyhýbají žádnému rodinnému setkání, mohou vyvolat vnitřní napětí i u těch nejtrpělivějších. A co teprve ta nekonečná diskuse o politice, která se někdy zdá nevyhnutelnou součástí vánoční tabule. Ale k Vánocům žádná politika, Babiš ani Fiala rozhodně nepatří.

Nezapomenutelný Silvestr

Silvestrovská oslava pak přináší další úroveň stresu. Rozhodování o tom, kde oslavit příchod nového roku, co na sebe obléknout a jak zajistit, aby tento Silvestr byl opravdu nezapomenutelný. Často začínáme přemýšlet o našich novoročních předsevzetích, zatímco si připomínáme události minulého roku. Prostě depka a stres.

Hurá do práce

A nakonec, když jsme přežili vánoční shon a protrpěli silvestrovskou oslavu, čelíme nyní vstupu do pracovního týdne. Je čas obléknout se do pracovního obleku, vyrazit do zaměstnání a znovu se ponořit do každodenní rutiny. Nový rok nám přináší nové výzvy, ale také nové příležitosti. A upřímně – pro mnohé z nás to je vysvobození. Všichni jsme si prošli tímto vánočním kolotočem, ačkoliv někdy s trochou stresu. Ale teď, když jsme přežili Vánoce, protrpěli Silvestr a vkročili do nového pracovního týdne, můžeme se zamyslet nad tím, co nám toto období přineslo – a co nás čeká v nadcházejícím roce.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.