Září je tady. Usnadněte dětem nástup do školy, ale sami se z toho nezblázněte

První školní den
Foto: Pixabay

Každý rodič to zná. Dvouměsíční prázdniny jsou pryč a dítě se bez většího nadšení vrací do školní lavice. Vás teď čeká připravování svačin, kontrolování domácích úkolů a vzpomínání na to, kdo to byl Pythagoras.


Věřte nebo ne, je pár věcí, které přicházející začátek školního roku usnadní pro obě strany. 

Nikdy není pozdě na trochu řádu

Denní režim se přes prázdniny změnil asi u každého školáka, nehledě na věk. Večerní ponocování nekončí ničím jiným než pozdním vstáváním a rozhozením celého dne. Zkuste tedy hned od začátku školního roku zavést pevný čas pro usínání i vstávání. Pomůže i pozitivní motivace typu: „Zítra ráno ti udělám dobrou snídani“. 

Inspirace na pestré krabičky

Připravování svačinových boxů nemusí být otravná činnost. Že už nevíte co do nich dávat? Využijte sílu internetu - inspiraci nebudete hledat dlouho. A co víc, nastane konec hektickým ránům - jako superhrdina teď uplatníte krabičkování dopředu. Mnoho potravin lze uchovávat v ledničce už naporcované. Nápad se vám bude hodit i pro starší teenagery, kteří si svačiny připravují sami a v brzkých hodinách nestíhají už vůbec. 

Mami, podívej, co jsem našel

Po minulém školním roce je nejvyšší čas na uklizení a vyčištění aktovky. Možná narazíte na starou svačinu mezi sešity a učebnicemi - což bude ta pravá chvíle na šetrné vyprání batohu v pračce. Ujistěte se nejprve na štítku, že tím aktovku nepoškodíte, ale pak ji bez obav samotnou vyperte. S dítětem chodí celý rok, čímž se v látce drží nečistoty a špína. Taška se vám odvděčí poctivou službou celé další měsíce. 

S úsměvem jde všechno lépe

V životě člověka se odehrává jedna změna za druhou, to my dospělí už víme. Ale co děti? Pro ně je každá změna intenzivnější a těžší na překonání. I poměrně banální věc, jakou je nástup do školy, někdy vyvolá silné emoce. Mluvte s dětmi o jejich pocitech a v klidu naslouchejte. Společnými silami překonáte první dny nejistoty. A to hlavní - udělejte ze začátku školy veselou událost. Pozvěte malé spolužáky na zahradní párty, vezměte děti na hřiště, nechte teenagery trávit spoustu času s kamarády. S takovým přístupem budou nejen první školní dny pohodovější. 

Jak se připravujete na nový školní rok vy? A který z našich tipů je vám blízký? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.