Když jde Nizozemec s Čechem na pivo, může si myslet, že jsme národ „všeználků a rozumbradů“

Foto: Pixabay

Zajít na pivko do nějaké hospůdky většinou neznamená jenom pouhé uspokojení chuťových pohárků. Často se tam totiž například dozvíte, jak se to má s elektromobilitou, co má vláda udělat, aby byly potraviny levnější, případně jak vyřešit inflaci.


Češi jsou národ věčných stěžovatelů a „rozumbradů“. Pře pár dny mi to řekl náš nizozemský kolega, který rád do Česka jezdí. Jezdí sem za prací, ale jak přiznává, tak také za místními děvčaty, pivem a grilovaným kolenem. Po tom se může utlouct. Při svých návštěvách českých hospod se často seznamuje s místními štamgasty a rád si s nimi povídá. Byť chodil dva roky s Češkou, umí jenom pár slov, takže většinou se debaty odehrávají rukama, nohama a lámanou angličtinou. To tedy ze strany českých diskutérů. Michael anglicky hovoří jako rodilý mluvčí.

Jak na inflaci? Zajdi do hospody!

Před pár dny jsme společně na pivo a koleno vyrazili a kromě pracovních věcí jsme také začali klábosit na téma „Najdi deset rozdílů mezi Nizozemcem a Čechem u piva.“ Vyklubala se z toho docela zajímavá debata, ze které vyplynulo jedno. Pro cizince jsme většinou národem, který si v hospodě stále na něco stěžuje a přesně ví, jak by měly věci být správně. „Třeba jsem slyšel asi pět názorů na to, jak zlevnit energii a potraviny,“ říká s úsměvem Michael.

Podle něj je velký rozdíl v tom, jak se v hospodě baví nizozemci a jak Češi. „My řešíme třeba práci, fotbal, radíme si, jak opravit dům, atd… Vy se bavíte v podstatě o tom samém, ale vždycky k tomu dodáte, že někdo druhý to dělá špatně a vy víte, jak to má být správně,“ s úsměvem vypráví Michael a pokračuje: „Jenže zatímco u nás končíme u toho, jak posekat trávník, vy jste odborníci na všechno. Na hokej, na fotbal, elektromobilitu, politiku, inflaci i ceny energií. Škoda, že u vás politici asi nechodí do hospod. Hned by věděli, jak inflaci zkrotit,“ směje se Michael.

Češi jsou uzavřenější

A čeho si ještě Michael v českých hospodách všiml? "V nizozemských hospodách se setkáte s otevřeným a přátelským přístupem. Nizozemci jsou často velmi dobře anglicky mluvící a otevření k rozhovorům s cizinci. V českých hospodách může být atmosféra trochu rezervovanější, ale čeští lidé ocení, když se jim projeví zájem o jejich kulturu,“ sděluje svůj názor Michael, který ale na české pivo nedá dopustit.

O čem si nejraději povídáte v hospodě u piva? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.