Letní kávové recepty vás mohou překvapit. Třeba espresso s čerstvou pomerančovou šťávou

Káva pomerančsnídaně
Foto: Daniel Kadlec

Letní počasí je tady a s ním i zvýšená chuť na kávové speciály nebo studené kávy. Klasická ledová káva je ale už pro mnohé nuda. Co zkusit třeba espresso s pomerančovou šťávou?


Léto a káva – pro mnohé z nás jsou to dva neoddělitelné pojmy. Ale jak si vychutnat oblíbený kofeinový nápoj, když teploty šplhají k tropickým hodnotám? Řešením jsou letní kávové nápoje, které vás nejen osvěží, ale také příjemně překvapí svou chutí. Pojďme se podívat na několik zajímavých tipů, které stojí za vyzkoušení. 

Espresso s tonikem: Svěžest s kofeinovým nábojem

Espresso s tonikem, známé také jako espresso tonic, je moderní hit, který si získal srdce mnoha milovníků kávy po celém světě. Kombinace silného espressa a hořkosladkého toniku může znít nezvykle, ale výsledkem je nápoj, který je osvěžující a má jedinečný chuťový profil. Když poprvé ochutnáte tento nápoj, ucítíte, jak se hořkost espressa mísí s bublinkami a jemnou sladkostí toniku. Tento nápoj je ideální pro horké letní dny, kdy potřebujete něco, co vás povzbudí a zároveň osvěží. 

Espresso s pomerančovou šťávou a ledem: Ovocné osvěžení s dávkou kofeinu

Další zajímavou kombinací, která si získává oblibu, je espresso s čerstvě vymačkanou pomerančovou šťávou a ledem. Tento nápoj je osvěžující a přináší skvělý kontrast mezi kyselostí pomeranče a hořkostí espressa. Představte si horký letní den, kdy si sednete na terasu, nalijete si do sklenice čerstvou pomerančovou šťávu, přidáte led a na vrcholu toho všeho ještě čerstvé espresso. Výsledkem je nápoj, který je nejen osvěžující, ale také plný energie. Pro milovníky ovocných chutí a kávy je to dokonalá kombinace. 

Klasická ledová káva: Tradiční osvěžení

Nesmíme zapomenout ani na klasickou ledovou kávu, která je stálicí mezi letními kávovými nápoji. Její příprava je jednoduchá, ale výsledek může být velmi variabilní podle toho, jaké ingredience použijete. Ledová káva může být jen káva s ledem, ale můžete si ji přizpůsobit podle chuti – přidat mléko, sirup nebo cukr. Tento nápoj je ideální pro ty, kteří mají rádi jednoduché, ale osvěžující řešení. 

Caffè Freddo: Italský favorit

Caffè Freddo je italský nápoj, který je ideální pro letní dny. Tento nápoj vznikl v Itálii a je velmi jednoduchý na přípravu. Základem je vychlazené espresso podávané s ledem. Tento nápoj je často podáván bez cukru, což zvýrazňuje přirozenou hořkost kávy. Je to skvělý způsob, jak si užít kávu i v horkých dnech, aniž byste museli obětovat její bohatou chuť. 

Letní experimentování s kávou

Léto je ideální čas pro experimentování s různými kávovými kombinacemi. Můžete zkoušet různé přísady a vytvářet si tak vlastní letní kávové nápoje. Například ledová káva s kokosovým mlékem nabízí exotický twist, zatímco ledová káva s vanilkovým sirupem a šlehačkou může být skvělým dezertem. Důležité je, aby byly suroviny čerstvé a kvalitní, protože právě na nich záleží výsledná chuť vašeho nápoje. 

Ať už si vyberete jakýkoli z těchto nápojů, důležité je, aby vám přinesl radost a osvěžení během horkých letních dnů. Káva je více než jen nápoj – je to zážitek, který si můžete přizpůsobit podle svých představ a chutí. Tak neváhejte a vyzkoušejte něco nového!

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.