Skupina Škwor oslavila dvěma vyprodanými koncerty v Praze 25 let na scéně. Novou desku pokřtila Gabriela Gunčíková

skwor-koncert-praha-hudba
Foto: Eliška Konečná

Už celé čtvrtstoletí nás svým řízným stylem oblažuje skupina Škwor, která se dříve jmenovala Skwar. Z předkapely Arakainu a hosta televizního pořadu Caruso show na TV Prima, se během té doby stala kapela, která vyprodává největší české haly.


Pražská hala O2 Universum se minulý pátek a sobotu stala hostitelem kapely Škwor, která zde dvěma vyprodanými koncerty oslavila 25 let působení na hudební scéně. Kapela zároveň pokřtila svoje nejnovější album s názvem „Sobě věrnej“. Jakkoliv se album začne prodávat až dnes, v předprodeji se jich prodalo již tolik, že kapela již v pátek převzala tzv. Zlatou desku, která se uděluje za prodej alespoň deseti nosičů.

Zahrál i "snowborďák" Vojta Kotek

Kapela začala hrát kolem chvíli po deváté hodině. Jako předkapelu si Šwoři vybrali formaci THIS, ve které hraje na basu herec Vojta Kotek. This hraje rockovou muziku, která má kořeny v šedesátých a sedmdesátých letech. Nemusí to být pro každého, ale vybrané písničky měly něco do sebe. Nicméně každý čekal, až nastoupí hvězdy večera a vystřelí do éteru nejen skladby z nového alba, ale i staré osvědčené pecky.

Křtila Gabriela Gunčíková

Foto: Eliška KonečnáA to se také stalo. Zazněly snad všechny nejoblíbenější hity, včetně nového adepta, tedy skladby „Sobě věrnej“ ze stejnojmenného alba. To mimochodem pokřtila Gabriela Gunčíková, kterou si možná pamatujete ze soutěže „Česko hledá superstar“. Křestu se zúčastnili i Tonda Rauer z kapely Harlej a Ota Váňa z Kabátu.

Sobě věrnej

V průběhu koncertu došlo také k dohodě mezi kapelou a diváky, že přesně za rok, se na stejném místě uskuteční ne dva, ale hned tři takové koncerty. To už bude nová deska mezi fanoušky pořádně „zajetá“, takže uvidíme, jakou změnu dozná playlist, nebo zda se bude celý set trochu natahovat. Podle diváků by snesli klidně i dvouhodinový maratón, protože jak nám řekla jedna fanynka: „Není od nich jediná písnička, která by nebyla boží…“. My popřejeme kapele další úspěšných 25 let, nemožné to není, podívejte se třeba na Olympic, a budeme se tedy těšit za rok ve stejný čas na stejném místě. Hlavně zůstat sobě věrnej…

Posloucháte kapelu Škwor? Jaká pecka se vám od nich líbí nejvíce? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Skupina Škwor oslavila dvěma vyprodanými koncerty v Praze 25 let na scéně. Novou desku pokřtila Gabriela Gunčíková

Eliška Konečná

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.