Stačí pár dobrých rad a vaše štěňátko bude poslouchat jako hodinky

Štěně
Foto: Izabela Kuncová

Pokud máte doma psa, určitě víte, jak důležité je, aby vaše zvíře bylo poslušné a vědělo, co od něj očekáváte. Naučit psa poslušnosti není vždy jednoduché, ale s trochou trpělivosti a tréninku můžete dosáhnout vynikajících výsledků.


Začněte co nejdříve 

Je důležité začít trénovat psa co nejdříve. Čím dříve začnete, tím snadněji si váš pes osvojí nové návyky. Pokud máte štěně, začněte trénovat základní povely, jako je "sedni", "lehnout" a "zůstaň", hned, jakmile si pejska přinesete domů. 

Používejte pozitivní motivaci

Použití pozitivní motivace je klíčové pro úspěšné tréninkové metody. V praxi to znamená, že musíte chválit svého psa vždy, když správně provede nějaký povel. Použití pamlsků nebo jiných pochval může být skvělým způsobem, jak posílit pozitivní motivaci. 

Postupujte postupně

Trénink psa je proces, který vyžaduje trpělivost a čas. Musíte začít s jednoduchými povely a postupně je ztížit. Začněte s jedním povelem, dokud ho pes nezvládne. Teprve poté přidávejte postupně další. Pokud se vám podaří naučit psa jednomu povelu, můžete postupovat dál a učit ho další. 

Trénujte každý den

Je důležité trénovat psa pravidelně. Několik krátkých tréninkových sezení každý den je lepší než jeden dlouhý trénink týdně. Trénink by však měl být zábavný a pro vašeho psa motivující. 

Buďte konzistentní

Konzistence je klíčová pro trénink psa. Musíte se ujistit, že používáte stejné povely a metody tréninku každý den. Pokud používáte různé povely nebo metody, může to vašeho psa pouze zmást. Důležité je, aby stejné povely dávali i ostatní členové rodiny. 

Naučte svého psa, aby se soustředil

Před začátkem tréninku je důležité, aby váš pes byl schopen se soustředit pouze na vás. Naučte ho, aby se díval přímo na vás a ignoroval rušivé prvky v okolí. Toto je zvláště důležité, když trénujete na veřejných místech. Je lepší, když se pes nejdřívě vyběhá a pohraje si. Teprvé poté by měl nastoupit výcvik. 

Trénujte v různých prostředích

Je důležité trénovat psa v různých prostředích, abyste zajistili, že bude reagovat na vaše povely vždy a bez ohledu na prostředí. Začněte trénovat v klidném prostředí a postupně přidávejte rušivé prvky, jako jsou například další lidé, psi nebo třeba městská doprava. 

Buďte trpěliví

Naučit psa poslušnosti vyžaduje trpělivost. Pokud pes některý povel nezvládá, neztrácejte trpělivost. Zkuste ho trénovat opakovaně a používejte pozitivní motivaci. Pokud stále máte problémy, možná budete muset začít s jednoduššími povely a postupně přidávat složitější. 

Hrajte si s vaším psem

Hra s vaším psem je skvělý způsob, jak posílit vztah mezi ním a vámi. Hry, jako je třeba hledání hraček, nebo sledování pachů, mohou být také skvělým způsobem, jak posílit trénink psa.

Naučení psa poslušnosti není vždy snadné, ale s trpělivostí a správnými tréninkovými metodami můžete dosáhnout vynikajících výsledků. Pamatujte si, že každý pes je jiný a že reaguje na trénink různým způsobem, takže musíte být flexibilní a přizpůsobit se individuálním potřebám vašeho psa. S tímto vědomím, a také s trochou trpělivosti a lásky, se váš pes bude brzy řadit mezi ta nejposlušnější zvířata.

Máte doma pejska? Jaký povel jste ho naučili jako první? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.