Recenze: Náš pes vyzkoušel granule na míru. Můžete do nich přidat i hmyz

pes-granule
Foto: Martin Filipi

Granule pro psy jsou oblíbenou volbou majitelů domácích zvířat, kteří chtějí svým mazlíčkům poskytnout vyváženou a výživnou stravu. V dnešní recenzi se zaměříme na granule české firmy Haffit.


Předem upozorňujeme, že se nejedná o placenou reklamu, granule jsme zakoupili z vlastních peněz a rozhodli se je pro vás (ale také pro nás) otestovat na našem pejskovi, který trpí alergiemi, a výběr správných granulí je tak pro nás docela výzva. Obecně granule pro psy přinášejí jednu velkou výhodu, kterou ocení hlavně majitelé. Poskytují určité pohodlí, protože je lze snadno skladovat a podávat bez nutnosti chlazení. To například při stravování metodu barf není možné.

Kachna nebo hmyz 

Krmivo Haffit jsou na míru sestavené pečené granule, respektive pečené polštářky. To znamená, že před prvním objednáním budete muset vyplnit krátký dotazník, kde vyplníte rasu vašeho psa, pohlaví, věk, váhu, aktivitu a případné alergie. Následně si zvolíte, jaký typ bílkoviny chcete do granulí namíchat (hovězí, zvěřina, jehněčí, kuřecí, vepřové, kachní, losos, treska nebo hmyz).

Tresčí olej a bylinky 

Následně budete vyzváni, abyste si vybrali přílohu. Zde můžete zvolit rýži, brambory, hrách nebo kukuřici. Pokud byste chtěli jít ještě dál, můžete vašemu pejskovi dopřát tresčí olej s různými bylinkami – heřmánek, meduňka, máta atd. Pokud byste nevěděli, jaký druh konkrétní složky byste do granulí měli dát, nemusíte se bát. Každá složka je detailně popsaná a můžete si tak jednoduše vybrat.

Masa jako v buřtech 

V následující části se zaměříme na to, jaké mají granule přesné složení. Určitě jste se setkali se značkami, které tvrdily, že granule jsou například jehněčí, ale po přečtení složení zjistíte, že to tak úplně není. V naší objednávce kachna/kukuřice bylo maso na prvním místě a v granulích ho bylo 68 %, což je opravdu skvělá hodnota. Je však důležité říct, že se v granulích nenacházelo pouze kachní maso ale také vepřové, a to v poměru cca 1:4.  Podle zástupců firmy Haffit je to „z nutričních a technologických důvodů, aby tím balancovali obsah tuku“.

Pečlivé dávkování 

Dobrou zprávou také je, že i když zvolíte jakoukoli přílohu, obsah masové složky zůstane pořád stejný. Celkové složení (v našem případě) vypadá tedy následovně: Masová náplň 68 % (kachní maso, vepřové maso), kukuřice, vaječný bílek, jablko. Naprosto jednoduché složení, ve kterém nemusíte složitě nic hledat. Spolu s granulemi vám také přijde „návod“, jak granule dávkovat, jaký poskytnou denní energetický příjem, nebo jak psa na granule Haffit zvykat.

Cena granulí odpovídá

Nevýhodou těchto granulí může být to, že si je lze objednat maximálně na 8 týdnů a tak budete muset častěji objednávat. Na druhou stranu je to z toho důvodu, aby byly granule stále čerstvé. Testovací balíčky se také neplánují a granule můžete objednat minimálně na dva týdny. Další nevýhodou pro některé zákazníky může být jejich cena, která je však velmi individuální. V našem případě granule na 4 týdny pro 15 kg stafordšírského bulteriéra stály 1270,- Kč a bylo jich 4.2 kilogramu. 

Znáte tyto granule, popřípadě máte oblíbenou nějakou jinou značku? Napište nám do diskuze nebo článek sdílejte na sociálních sítích, děkujeme.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.