„Tady už se vážně někdo zbláznil“, hodnotí Češi na twitteru krabičku Hermelínu za 57,- korun

Foto: Pixabay

Tradiční pochoutka milovníků plísňových sýrů se v některých obchodech dotýká svojí cenou nebes. A to dokonce tak, že už o tom komunikují tisíce Čechů i na sociálních sítích. Hermelín je totiž někde dražší než hovězí zadní.


Hermelín je oblíbený český sýr s charakteristickým bílým povrchem a lahodnou, krémovou konzistencí. Začal se vyrábět již v roce 1923 a byla to v podstatě odpověď na francouzský sýr Camembert. Mezi Čechy si hned získal velkou oblibu. Prodává se nakládaný jako pochoutka k pivu v hospodách, doma si jej rodiny často obalují a smaží k večeři, chutná i samotný, třeba k červenému vínu, no a v létě se Hermelín griluje skoro na každé zahradní grilovačce.

Na sociální síti twitter se však v poslední době začaly objevovat fotografie oblíbeného sýru Hermelín za ceny kolem 60,- korun za 120 g balení. V přepočtu na jednotkovou cenu se tak sýr Hermelín prodává za cenu 475,- korun za kilogram. Tedy skoro stejně, jako stojí hovězí zadní, nebo hovězí loupaná plec. Co za tak vysokou cenou tradiční české sýrové pochoutky stojí, nevíme, ale zákazníkům se to rozhodně nelíbí.

V některých komentářích zaznívají i názory, že ve Francii stojí podobné, mnohdy dokonce kvalitnější sýry ve stejné gramáži cca 1,20 – 1,50 eura, tedy přibližně 30,- až 35,- korun. Z Hermelínu se tak stává luxusní záležitost, kterou už si asi mnoho lidí obalovat a smažit k večeři rozhodně nebude. Na online nákupní platformě jsme dokonce našli konkurenční sýr Camembert, který byl v době psaní tohoto článku levnější, než zmiňovaný Hermelín.

Jenže sýry jsou nejen chutné, ale i zdravé. Takže i když to není v současnosti zrovna ta nejlevnější potravina, měli byste si dopřát kousek sýru dopřát alespoň jednou týdně. Nemusí to být zrovna Hermelín. K vínu si můžete vychutnat třeba i skvělý eidam, který se dá aktuálně pořídit téměř o třetinu levněji. Navíc i eidam se dá krásně obalit, usmažit, přidat dobré brambory, nebo třeba bramborovou kaši, a máte skvělou večeři.

Kupujete v současné době sýry, nebo jejich nákup omezujete? Jaké sýry kupujete a jak vnímáte jejich cenu? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.