Opravář travních sekaček: „Klasika, vylezlo sluníčko a dvůr mám plný nefunkčních sekaček“

Foto: Marek Havlík

Víkendové teploty přes 15 stupňů přiměly mnoho zahrádkářů zahájit na zahradě jarní práce. Bohužel, tak jako každý rok, mnoho z nich teprve v tuto dobu zjistilo, že zanedbali péči o sekačku na trávu. Servisy se proto plní, čekací doby jsou dlouhé.


Jaro je za dveřmi a je čas začít myslet na péči o trávník. Jedním ze základních nástrojů, které budete potřebovat, aby váš trávník vypadal zdravě a upraveně, je sekačka na trávu. Než však začnete trávník sekat, musíte sekačku připravit na jarní sezónu. Vilém Bezděk, který provozuje menší servis zahradní techniky, k tomu říká: „Většina lidí sekačku na podzim prostě jenom zaparkuje do garáže a na jaře se potom diví, že jim nefunguje. Přitom stačí málo, aby nemuseli utrácet za servis a čekat, až jim to technik opraví“. Podle Bezděka stačí dodržovat několik základních zásad. Tady jsou:

Sekačku na trávu důkladně vyčistěte

Prvním krokem při přípravě sekačky na jarní sezónu je její důkladné vyčištění. Začněte tím, že odstraníte veškeré nečistoty, špínu nebo posekanou trávu, které se na sekačce nahromadily během zimních měsíců. Pomocí kartáče nebo hadice vyčistěte nože a podvozek sekačky. Čistá sekačka nejen lépe vypadá, ale především efektivněji pracuje.

Vyměňte olej a vzduchový filtr

Vyměňte olej a vzduchový filtr sekačky. Olej se může časem rozkládat a přestat být účinný při mazání motoru sekačky. Stejně tak se může vzduchový filtr ucpat nečistotami a zbytky, což může snížit průtok vzduchu do motoru. Výměna oleje a vzduchového filtru pomůže udržet hladký a efektivní chod vaší sekačky.

Kontrola zapalovací svíčky

Zapalovací svíčka je další důležitou součástí motoru sekačky. Špinavá nebo opotřebovaná zapalovací svíčka může způsobit, že sekačka poběží špatně nebo se vůbec nerozběhne. Zkontrolujte zapalovací svíčku a v případě potřeby ji vyměňte. Zkontrolujte také, zda je vodič zapalovací svíčky pevně připojen k zapalovací svíčce.

Naostřete nože

Tupé nože mohou poškodit váš trávník tím, že trávu trhají, místo aby ji čistě sekaly. Než začnete sekačku na sezónu používat, věnujte trochu času naostření nožů. K nabroušení nožů můžete použít brusný kámen nebo pilník, ale lepší bude, když tuto práci svěříte odborníkům.

Zkontrolujte palivo

Nakonec zkontrolujte palivo v nádrži sekačky. Pokud jste nechali palivo v nádrži přes zimu, mohlo by být zdegradované, nebo znečištěné. Než začnete sekačku na trávu používat, vypusťte raději staré palivo a vyměňte ho za nové.

Svěřujete péči o sekačku odborníkům, nebo to zvládáte sami? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.