Party kuchař: „Podcenění péče o gril může z první jarní grilovačky udělat pěkné fiasko“

Foto: Gabriel Šimek

Živí se jako tzv. „party kuchař“. Jezdí po zahradních oslavách a připravuje hostům fantastická grilovaná jídla. Gril si ale vozí vlastní. Grily u zákazníků prý totiž většinou způsobí akorát problémy a zkaženou oslavu.


Podle Martina Drábka, který se živí jako tzv. „party kuchař“, začínají první grilovačky již o Velikonocích. „Venku je ještě chladno, ale je hodně klientů, kteří mají například zimní zahrady a chtějí si velikonoční oslavy spojit s příjemným grilováním“, říká Martin a pokračuje: „Letos je to trochu slabší, ale kalendář mám i tak již v podstatě naplněný. Griluje se až do září. Rodinné oslavy, večírky venkovských fotbalových klubů, svatby, nebo třeba pálení čarodějnic“.

Aby se ale grilovačka povedla, vozí si Martin svůj vlastní gril. „Grily klientů bývají často opravdu v žalostném stavu. Na takovém grilu by bylo velmi riskantní cokoliv připravovat“, vysvětluje Martin a přidává pár rad, jak se o gril starat, resp. jak ho před novou sezónou připravit, aby se každá grilovačka povedla. Tady je pár jeho doporučení jak připravit zahradní gril na jarní sezónu:

Gril důkladně vyčistěte

Než začnete grilovat, je důležité gril řádně vyčistit. Ze spodní části grilu odstraňte zbytky popela a nečistot. Vyjměte rošty a vydrhněte je drátěným kartáčem, abyste odstranili veškerou mastnotu a nečistoty, které se mohly nahromadit během předchozí sezóny. Můžete také použít roztok na čištění grilu, který vám čištění usnadní.

Zkontrolujte hořáky a plynové vedení

Pokud máte plynový gril, je důležité zkontrolovat hořáky a plynové vedení, zda nejsou ucpané nebo poškozené. Zapněte plyn a zapalte hořáky, abyste zjistili, zda správně fungují. Pokud si všimnete jakýchkoli problémů, například nerovnoměrného plamene nebo nízkého žáru, je čas hořáky vyměnit. Zkontrolujte také, zda plynové potrubí dokonale těsní, protože to může představovat značné bezpečnostní riziko.

Zkontrolujte, zda nedošlo ke korozi a rezavění

Zkontrolujte, zda gril nevykazuje známky koroze nebo rzi. Pokud si nějaké všimnete, odstraňte ji drátěným kartáčem nebo smirkovým papírem. Poté naneste vrstvu vysokoteplotní barvy, abyste zabránili další korozi. Tím prodloužíte životnost grilu a udržíte jeho pěkný vzhled.

Naolejujte rošty

Po vyčištění roštů je důležité je naolejovat, aby se na ně nepřichytávaly potraviny. Můžete použít rostlinný olej s vysokým bodem zakouření, například řepkový nebo hroznový olej. Do oleje namočte papírovou utěrku a potřete jím rošty, aby se vytvořil nepřilnavý povrch.

Zkontrolujte příslušenství a zásoby

Než začnete grilovat, ujistěte se, že máte veškeré potřebné příslušenství a zásoby. Zkontrolujte, zda máte dostatek propanu nebo dřevěného uhlí, a také veškeré nářadí, které můžete potřebovat, jako jsou kleště, špachtle a grilovací kartáče. Ujistěte se také, že máte dostatek talířů, šálků a nádobí pro své hosty.

Zkušební provoz

Než začnete grilovat, proveďte zkušební provoz, abyste se ujistili, že vše funguje správně. Předehřejte gril a připravte malé množství jídla, abyste zkontrolovali teplotu a ujistili se, že se gril zahřívá rovnoměrně. To vám také pomůže zjistit, jak dlouho trvá příprava pokrmů na grilu.

Chystáte se již na grilovací sezónu? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.