Levná večeře? Chléb se šunkou to už dávno rozhodně není

Večeře
Foto: Eliška Konečná

Co připravit k večeři, aby to bylo dobré, výživné, a ne moc drahé? „Stálice“ večerních jídelníčků berou za své a například takový chléb se šunkou se pěkně prodraží.


"Mami, co bude dnes k večeři"? Otázka, se kterou se pasuji v podstatě každý den. Abych stála hodinu u sporáku a něco vařila, na to nemám většinou čas, dovoz jídla z restaurace je docela drahý, takže občas to bohužel končí nějakým tím studeným jídlem. Jenže i takový obyčejný chléb se šunkou už dávno nepatří mezi levné večeře. Zrovna včera jsem se o tom přesvědčila. Pondělí totiž bývá v redakci hektický den, takže jsem domů dorazila až kolem sedmé večer. Cestou jsem dětem k večeři koupila „jenom“ chléb, šunku, rajčata a pomerančový džus. Až u pokladny mi došlo, že bych za ty peníze pořídila možná i dvě pizzy, což by ocenily asi mnohem více. No posuďte sami.

Chléb se šunkou za 400 stovky?

Za 200 gramů italské pečené šunky nejvyšší jakosti s 96 procenty masa jsem utratila 140,- korun, sedmisetgramový bochník pšenično-žitného chleba přišel na 79,- korun, 500 gramů cherry rajčat mě pak přišlo na 89,- korun, okurka na 29,- korun. K tomu litrovka pomerančového džusu za 59,- korun a rázem jsem v tom byla za 396,- korun. No, na „obyčejný“ chléb se šunkou docela dost, co říkáte? Ono ale není v současné době moc na výběr. Klasiky typu sekaná, smažený sýr, těstoviny nebo třeba vaječná omeleta o moc levnější nebudou. Řešením je vaření. Uvaří se více porcí a celkově to vyjde mnohem levněji. Jenže ten čas. Kde ho pořád brát?

Řešením je vaření

Dostala jsem ale do mámy zajímavý tip. Čočka na indický způsob. Takový dhal, ale s minimem práce. Vlastně stačí orestovat cibulku, přidat trochu kari pasty, česnek a kořenovou zeleninu nakrájenou na malé kostičky. Až bude zelenina tmavnout stačí přidat červenou čočku a uvařit ji do měkka. Pak už jen přilít trochu kokosového mléka a dobrá večeře je na stole. Otázkou ale zůstává, co na tohle jídlo řeknou děti. Ale o tom zase někdy jindy.

Máte nějaký tip na večeři, která by byla vhodná i pro menší děti? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.