Automobily Peugeot dostávají umělou inteligenci ChatGPT. Česka se to zatím netýká

Peugeot 3008 GT
Foto: Jan Smékal

Peugeot je jedním z prvních výrobců automobilů, který poskytl svým zákazníkům umělou inteligenci ChatGPT . Tento chatbot je začleněný do systému i-Cockpit® a aktivuje se zde prostřednictvím hlasového asistenta „OK Peugeot“.


Peugeot se více než kdy jindy snaží zavádět inovace pro své zákazníky. Vybavil proto své modely nejnovější generativní umělou inteligencí ChatGPT. ChatGPT vyvinula firma OpenAI. Jedná se o technologii, která dokázala pojmout obrovské množství dat z různých oblastí, aby mohla uživatelům poskytovat sofistikované a přesné odpovědi. Interakce s chatbotem ChatGPT je velmi jednoduchá a přirozená prostřednictvím palubního hlasového asistenta systému Peugeot i-Cockpit®. Stačí říci „OK Peugeot“ a formulovat požadavek, načež se ChatGPT sám spustí.

Najde památky, pobaví kvízem 

ChatGPT je schopen odpovídat na širokou škálu otázek a dokáže se zapojit do konverzace. Pokud například přijedete do města, můžete ChatGPT požádat, aby vám řekl, které památky navštívit, poté aby vám povyprávěl historii těchto míst či aby vás k některé z nich navedl pomocí navigačního systému vozu. ChatGPT toho umí mnohem víc než jen odpovídat na otázky. Dokáže zabavit cestující během dlouhé cesty. Vymýšlí například kvízy i jiné zábavné aktivity. 

Tvůrce nových zážitků

Používáním umělé inteligence ChatGPT ve svých vozech přináší Peugeot revoluci v hlasovém ovládání, které je interaktivnější, plynulejší a intuitivnější. Peugeot zavádí ChatGPT do i-Cockpitu® svých modelů nejnovější generace vybavených on-line navigací. Týká se to následujících modelových řad: 208, 2008, 308, 308 SW, 408, 508, 508 SW, dále pak nového SUV fastbacku 3008 a později i nového modelu 5008. V rámci osobních dodávek a lehkých užitkových vozů se ChatGPT dostane do vozů Rifter, Traveller, Partner a Expert.

Služba není zatím v Česku dostupná 

Všichni zákazníci značky Peugeot, kteří vlastní uvedené modely, si mohou aktivovat službu ChatGPT prostřednictvím Peugeot Service Store. Během několika málo dní se již více než 50 % zákazníků přihlásilo k využívání generativní umělé inteligence ve svém voze, a zúčastnili se tak pilotní fáze. Na základě tohoto úspěchu se Peugeot rozhodl zdvojnásobit počet zákazníků, kteří budou moci tuto službu po dobu 6 měsíců bezplatně využívat (z 5 000 na 10 000). Na konci této fáze Peugeot zohlední zpětnou vazbu uživatelů a zavede ChatGPT pro všechny majitele příslušných vozů. V této fázi, dostupné od 31. ledna do 31. srpna, bude ChatGPT nabízen v rodném jazyce zákazníků značky Peugeot ve Francii, Německu, Španělsku, Itálii a Velké Británii.

 

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.