Nissan chce snížit ceny svých elektromobilů. Využije k tomu levnější baterie

Foto: Unsplash

Společnost Nissan plánuje výrobu lithium-železo-fosfátových (LFP) baterií, protože chce snížit ceny elektromobilů. Díky levnějším materiálům je výroba těchto baterií přibližně o 20 až 30 % levnější než výroba lithium-iontových baterií.


Nissan vyvíjí baterie LFP, aby snížil ceny elektromobilů

Přestože společnost Nissan byla v listopadu v prodeji osobních vozidel předstižena čínskou společností BYD, má automobilka plán, jak svůj podíl získat zpět. Podle nové zprávy deníku Nikkei plánuje Nissan začít do elektromobilů instalovat levnější baterie LFP. Podle zprávy se budou elektromobily prodávat na rozvíjejících se trzích již v roce 2026. Přestože jsou baterie LFP až o 30 % levnější než NCM, mají také nižší energetickou hustotu. Baterie LFP mají také přibližně o 20 až 30 % kratší dojezd než baterie NCM. To by však v současných regionech mohlo vyhovovat

Nissan chce snížit cenu

Společnost Nissan v současné době vyvíjí novou technologii baterií ve svém výzkumném a vývojovém středisku v Japonsku. Zpráva zmiňuje, že Nissan může vyrábět baterie LFP mimo jiné ve svém závodě v Jokohamě. Nissan očekává, že nové baterie budou v elektromobilech používány již v roce 2026. V současné době hledá partnery pro rozvoj této technologie.

Čínská společnost BYD

Podle údajů Čínské aliance pro inovace v automobilovém bateriovém průmyslu dominovala společnost BYD na trhu s bateriemi LFP s 41,1% podílem na trhu do listopadu loňského roku. Konkurenční společnost CATL byla druhá s 33,9% podílem. Baterie Blade společnosti BYD jsou součástí výbavy elektromobilů prodávaných po celém světě. Elektromobil BYD Seal s baterií BYD Blade má udávaný dojezd až 700 km. Společnost BYD uvedla minulý měsíc na trh v Mexiku elektrický sedan, jehož cena začíná na ceně 44 600 dolarů.

BYD prodal víc než Tesla

Baterie Blade společnosti BYD sehrály klíčovou roli v tom, že v posledních třech měsících roku předstihly Teslu a staly se lídrem celosvětového prodeje elektromobilů. Čínská automobilka loni prodala téměř 1,6 milionu elektromobilů, protože expanduje na nové zahraniční trhy. Nissan by si mohl vzít příklad z BYD.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.