Nové elektrické prémiové MPV EM90 rozšíří portfolio společnosti Volvo Cars o nový segment

volvo-em90
Foto: Volvo

Nové elektrické prémiové MPV Volvo EM90 je podle automobilky navrženo tak, aby se stalo komfortním obývacím pokojem na kolech. Současně se jedná o vůz, který by měl rozšířit okruh zájemců o značku Volvo, přičemž má potenciál ještě více naplňovat potřeby zákazníků.


Volvo EM90 demonstruje naše silné schopnosti inovovat a pozitivně reagovat na specifické požadavky trhu. Segment víceúčelových vozidel (MPV) se v posledních několika letech těší značné oblibě, a to zejména v mnoha částech Asie. To je také jeden z několika důvodů, proč bude model EM90 uveden nejprve v Číně, která představuje největší automobilový trh na světě.

Nový model osloví novou zákaznickou skupinu

Po odhalení plně elektrického malého SUV EX30, které již zvládlo získat hned několik ocenění, začátkem letošního roku představujeme v rychlém sledu hned druhý model, který rozšíří naše produktové portfolio. Oba modely, EX30 i EM90, pomohou oslovit nové skupiny zákazníků a pokrýt větší část globálního automobilového trhu, s čím je spojeno také dosažení větších zisků.

Nulové emise 

Volvo EM90 mimoto posiluje závazek automobilky stát se do roku 2030 výrobcem výhradně plně elektrických vozidel. To znamená, že v průběhu několika příštích let uvede Volvo na trh celou rodinu nových plně elektrických vozů Volvo, které budou zákazníkům poskytovat vše, co očekávají od značky Volvo, a to s nulovými emisemi z výfukových plynů. „S modelem EM90 vstupujeme s dědictvím a vedoucím postavením společnosti Volvo Cars do nového vzrušujícího segmentu elektrických MPV,“ uvedl Jim Rowan, generální ředitel společnosti Volvo Cars. „Tento model nám umožňuje vykrýt novou poptávku trhu, jejíž možnosti jsme zatím nezkoumali, přičemž současně přitáhne ke značce Volvo nové typy zákazníků.“ 

Dlouhá tradice v oblasti praktických řešení

Ačkoli je pro Volvosegment MPV zatím novinkou, pokud jde o praktická řešení a všestrannost, jedná se o oblast, kde se cítí jako doma. Pravdou je, že například Volvo Duett bylo již v roce 1953, tedy mnoho let před vznikem segmentu MPV, speciálně vyvinuto jako praktický a prostorný vůz. Model Duett, který představuje jeden z vrcholů bohaté tradice automobilky Volvo a letos slaví sedmdesáté narozeniny, je dodnes jedním z nejvyhledávanějších modelů ze strany sběratelů a fanoušků značky. Jednalo se o populární rodinný a současně i firemní vůz nejen ve Skandinávii, ale také ve Spojených státech amerických. 

V pozdějších letech se stal model Duett inspirací pro naši celosvětově proslulou řadu vozů kombi a důležitým zdrojem inspirace se stal také pro naše designéry pracující na modelu EM90. Bez ohledu na to, zda jste potřebovali praktický vůz pro své podnikání nebo jste toužili po prostorném rodinném voze, ve kterém byste při kempování mohli klidně i přenocovat, model Duett byl stejně jako v celé řadě dalších požadavků ideálním řešením. Konec konců, jeho název vyjadřuje, že se jedná o dva vozy v jednom. 

Nový důležitý segment

Volvo EM90 představuje důležitý přírůstek do naší plně elektrické rodiny, který podpoří naši pozici jedné z nejrychleji rostoucích značek v segmentu prémiových čistě elektrických vozů. Přestože je segment MPV v současné době v Číně docela malý, rozhodně je důležitý. Stejně jako model Duett poslouží i naše prémiové MPV EM90 našim zákazníkům ve dvou účelech.

Do práce i na výlety 

Pokud tento vůz není využíván k rodinným výletům, může fungovat také jako výkonný manažerský vůz, který nabízí maximálně komfortní interiér pro jednání nebo pro obchodní hovory. Stručně řečeno, pokud zákazníci hledají bezpečný, prostorný, praktický a komfortní prémiový zážitek, Volvo EM90 představuje novou vzrušující možnost. 

Volvo EM90 bude nejprve představeno v Číně, kde je již nyní možné zadávat předběžné objednávky.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.