Zánovní prémiová SUV nabídnou za podobnou cenu mnohem více, než standardní „mainstream“

Audi Q7
Foto: NetCarShow

Obliba SUV neustále roste. Je to segment vozidel, která svým majitelům nabídnou nejenom vysokou užitnou hodnotu, pohodlí a bezpečnost, ale v prémiovém segmentu také vysokou míru luxusu. Ten však vůbec nemusí být vykoupen „luxusní“ cenou.


Příkladem mohou být zánovní modely automobilky Audi. Její řada „Q“ nabídne kromě menšího modelu Q3 také mnohem větší a prestižnější modely s označením Q5 a Q7. Luxusní SUV prémiové značky však nemusí být v porovnání s konkurencí nutně dražší. V nabídce značkových prodejců jsou totiž zánovní vozy, mnohdy ještě v záruce, které mohou svojí cenou konkurovat i novým vozům z kategorie o třídu níže. Pojďme se podívat například na zánovní manažerské SUV Audi Q7 s třílitrovým šestiválcovým motorem o výkonu 210kW a pohonem všech čtyř kol, a porovnejme ho s konkurencí.

Alternativ není mnoho

Například v nabídce prodejce Louda Auto můžeme najít Audi Q7 z roku 2020 s nájezdem pouhých 80 tisíc kilometrů za cenu 1.499.000,-Kč včetně DPH. Že to je hodně? Ano, málo to není, ale pojďme se podívat, co lze v daném segmentu a v podobné výbavě za tuto cenu koupit. Moc toho skutečně není. Když budete chtít prémiové SUV s podobně výkonným motorem, výbavou, nájezdem i cenou, na českém internetu velkou nabídku vhodných alternativ nenajdete.

Porovnávejte porovnatelné

My jsme našli přibližně 50 srovnatelných aut, i když je otázka, zda skutečně srovnatelných. Internet nám totiž nabídl například Mazdu CX60 3,3D AWD, Volkswagen Touareg 3,0 V6 TDI, BMW X4, Mercedes GLE 300d nebo třeba Škodu Kodiaq 2,0 TDI z roku 2021. Pro zajímavost – ta měla najeto 96 tisíc kilometrů a prodejce za ní chtěl 1.099.000,-Kč. Je to sice o 400 tisíc méně než za zmíněnou Q7, ale auta jsou to v podstatě neporovnatelná. Jak výkonem a výbavou, tak i svojí prémiovostí.

Základem je český původ a jasná servisní historie

Vyplatí se tedy takovou zánovní audinu koupit? „Za mě rozhodně ano,“ říká Martin Foltýn ze společnosti CarTrax, která se zabývá fyzickou kontrolou ojetých vozidel. Zároveň ale varuje: „Při nákupu takového vozu ale více než kdy jindy platí, že je důležité, od koho vůz kupujete a zda znáte jeho servisní historii.“ To potvrzuje i Robert Imling ze společnosti Louda Auto: „Zánovní vozy Audi, které máme v nabídce, jsou vozy s jasnou servisní historií a českým původem.“

Pozor na některé vozy z USA a Kanady

To je pochopitelně pro zákazníka velmi důležité. Na trhu je totiž stále velké množství vozidel se zatajenou havárií nebo nejasným původem a neznámou servisní historií. Trh se stále diverzifikuje a dostávají se na něj čím dál tím více například i auta z USA či Kanady, u nichž je ale problém v tom, že 66 % z nich je po totální havárii, upozorňuje Martin Pajer ze společnosti Cebia

Zánovní prémiové SUV je dobrá volba

Nákup zánovního prémiového SUV lze jenom doporučit. Podle nás jde o chytrou a ekonomicky rozumnou volbu. Vždy je ale potřeba vybrat toho správného partnera, který vám nejen auto prodá, ale nabídne vám k němu i veškeré záruky a garance včetně možnosti nějakého výhodného financování a pojištění.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.