Opel přichází na český trh s autem, které bude konkurovat Škodě Kamiq. Má ambice stát se prodejním hitem

Foto: Jan Smékal

Starý název, ale zcela nové auto. Pohledný crossover Opel Frontera, vyráběný na Slovensku, se netají ambicemi výrazně promluvit do českých prodejních statistik ve svém segmentu. Konkurovat bude například oblíbené Škodě Kamiq.


Pamětníci si možná ještě vzpomenou, jak se na začátku devadesátých let začal na českých silnicích objevovat terénní vůz s bleskem ve znaku. Opel Frontera byl terénní vůz, který se začal vyrábět v roce 1991 jako společný projekt automobilky Opel a japonského výrobce Isuzu. Tento model byl navržen jako robustní off-road s možností jízdy jak v terénu, tak na běžných silnicích. První generace se vyráběla až do roku 1998, kdy ji nahradila druhá generace, která byla produkována do roku 2004.

Spolehlivé diesely

Opel Frontera byl k dispozici ve dvou verzích: třídveřový s kratším rozvorem a pětidveřový s delším rozvorem. Výběr motorů zahrnoval jak benzínové, tak naftové varianty. Nejznámější benzínové motory byly 2.0i, 2.2i a 2.4i. Naftové motory zahrnovaly 2.3 TD a 2.8 TD, které byly oblíbené pro svou spolehlivost a relativně nízkou spotřebu paliva. V pozdějších letech výroby se přidaly modernější jednotky 2.2 DTI.

Konkurent pro Škodu KamiqFoto: Jan Smékal

Opel nyní jméno Frontera oživil a dal ho novému crossoveru, který automobilka představila v rámci statické prezentace v pražském nákupním centru Černý Most. Nová Frontera, která se bude vyrábět ve slovenské továrně, má být konkurentem například domácí Škodě Kamiq. České zastoupení si slibuje, že prodeje Frontery budou více než zajímavé. Pádným argumentem má být, kromě atraktivního designu a bohaté výbavy, také cena. Ta sice ještě není znám, ale v Německu by se cena za mildhybridní verzi měla pohybovat kolem 25 tisíc eur, tedy cca 620 tisíc korun. Dle našeho názoru by se však akční cena v Česku mohla dostat dokonce pod hranici 500 tisíc. To však ukáží až další týdny, během kterých české zastoupení otevře možnost objednávek na vůz.

Větší než Crossland

Foto: Jan Smékal

Opel Frontera bude se svojí délkou 438 centimetrů o celých 15 cm delší než současný Crossland. Design Frontery přesto působí poměrně svěže, navíc v případě prezentované cihlové barvy dodávají barevně kontrastní podběhy kol a velké ráfky dodávají modelu Frontera mnohem mohutnější vzhled než jakým na mě působí model Crossland.

Sedmimístná verze

Zavazadlový prostor má objem 460 litrů. Po sklopení zadních sedadel se do něj vejde až 1600 litrů, což je výrazně více než u Crosslandu. Na sklopená sedadla se tak pohodlně natáhnete. V nabídce by měla být i sedmimístná verze.

Jakmile dostaneme novou Fronteru do redakčního testu, uveřejníme její obsáhlejší recenzi

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.