Připravujeme dětský pokoj pro miminko a řešíme každou korunu

Foto: Pixabay

Příprava dětského pokoje, když čekáte dítě a máte malý rozpočet, se může zdát skličující, ale s trochou plánování a kreativity je to rozhodně možné. Pomocí pár tipů můžete pro miminko vytvořit pohodlný a příjemný prostor, aniž byste přišli na mizinu.


Začněte s plánem

Než začnete s výstavbou, nebo přestavbou staršího pokoje, je důležité mít plán. Rozhodněte se pro celkový styl a atmosféru místnosti a zvažte velikost a tvar prostoru. To vám pomůže určit, jaké položky budete potřebovat, bez čeho se obejdete a jak můžete optimalizovat prostor, který máte k dispozici.

Vyberte si správnou barvu

Výběr správné barvy pro dětský pokoj je důležitý pro vytvoření uklidňujícího prostředí. Světlé a pastelové barvy, jako je světle modrá, růžová, žlutá nebo zelená, jsou ideální pro vytvoření klidné atmosféry. Můžete také zvolit neutrální barvu, která může fungovat pro obě pohlaví, například bílou nebo béžovou. Pochopitelně, že pro mnoho rodičů je při výběru barvy důležité pohlaví miminka. Růžový pokoj pro kluka asi u tatínků neprojde.

Optimalizujte prostor, který máte k dispozici

Pokud máte malou místnost, můžete ji i tak maximálně využít tím, že optimalizujete prostor, který máte k dispozici. Zvažte použití multifunkčního nábytku, například přebalovacího pultu, který má i úložný prostor, nebo dětské postýlky, kterou lze přeměnit na postel pro batolata. Můžete také zvážit využití malé skříně nebo rohu místnosti pro skladování.

Buďte kreativní v oblasti úložných prostor

Úložné prostory jsou důležité pro udržení pořádku v dětském pokoji. Úložná řešení však mohou být nákladná. Zvažte proto použití kreativních úložných řešení, jako jsou závěsné koše nebo police na ukládání plenek, ubrousků a dalších potřeb pro miminko.

Nakupujte nábytek chytře

Pokud jde o nábytek, je důležité nakupovat chytře. Hledejte nábytek, který je cenově dostupný, odolný a může růst spolu s vaším dítětem. Můžete také zvážit nákup nábytku, který je modulární nebo který lze snadno rozložit a znovu sestavit. Ostudou není ani použití nábytku z druhé ruky.

Používejte předměty z druhé ruky

Položky z druhé ruky mohou být skvělým způsobem, jak ušetřit peníze při přípravě dětského pokoje. Šetrně použitý nábytek, hračky a další potřeby pro děti můžete najít v obchodech s úsporami, garážových výprodejích a na internetových tržištích. Jen nezapomeňte vše, co si přinesete domů, důkladně vyčistit a vydezinfikovat.

Přidejte osobní prvky

Přidáním osobních prvků do dětského pokoje se můžete cítit příjemněji a výjimečněji. Zvažte přidání zarámovaných fotografií nebo uměleckých děl, personalizované deky nebo polštáře, případně speciální hračky nebo nějakého plyšáka. 

Zajistěte, aby byl pokoj bezpečný

Při přípravě dětského pokoje je důležitá bezpečnost. Nezapomeňte zajistit veškerý volně položený nábytek nebo dekorace, zakrýt elektrické zásuvky a nainstalovat ochranné kryty oken, nebo bezpečnostní sítě. Měli byste se také ujistit, že dětská postýlka splňuje všechny bezpečnostní normy.

Zvažte možnosti šetrné k životnímu prostředí

Ekologické možnosti mohou být skvělým způsobem, jak při přípravě dětského pokoje ušetřit peníze a snížit dopad na životní prostředí. Hledejte předměty vyrobené z udržitelných materiálů, jako je bambus, nebo organická bavlna. Můžete také zvážit používání přírodních čisticích prostředků, nebo výrobu vlastních čisticích prostředků.

Používejte projekty typu "udělej si sám

Projekty typu "udělej si sám" mohou být skvělým způsobem, jak ušetřit peníze a dodat dětskému pokoji osobní nádech. Zvažte výrobu vlastních závěsů, nástěnných dekorací, nebo dokonce mobilu do postýlky vašeho dítěte. Na internetu je k dispozici spousta návodů a nápadů.

Zachovejte jednoduchost a minimalismus

Udržování dětského pokoje v jednoduchém a minimalistickém stylu může usnadnit jeho úklid a údržbu. Zvažte, zda se budete držet několika klíčových kusů nábytku a dekorací, a vyhněte se zahlcení prostoru příliš mnoha zbytečnými předměty.

Nezapomeňte na osvětlení

Osvětlení je důležitým aspektem každé místnosti, zejména dětského pokoje. Zvažte přidání stmívače k hlavnímu světlu nebo použití měkkého osvětlení, jako je noční světlo nebo lampa na spaní.

Zařiďte, aby byl pokoj útulný a pohodlný

Pokoj vašeho dítěte by měl být pohodlným a útulným prostorem pro jeho spánek a hraní. Zvažte přidání měkkého a pohodlného povlečení, plyšového koberce nebo pohodlného houpacího křesla pro dobu krmení a hraní.

Pravidelně uklízejte a organizujte

Udržování čistoty a pořádku v dětském pokoji může pomoci snížit stres a vytvořit klidné prostředí. Dbejte na pravidelné čištění a dezinfekci povrchů, praní lůžkovin a oblečení a uspořádání předmětů, aby byl prostor bez nepořádku.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.