Když se zpomaluje notebook, nákupu nového se asi nevyhnete. Přesto je dobré zkusit ho „vzkřísit“

Foto: Pixabay

Pokud máte svůj notebook již delší dobu, možná jste zaregistrovali, že se začíná nenápadně, někdy ale hodně nápadně, zpomalovat. Existuje však několik věcí, které byste měli zkusit udělat ještě před tím, než poběžíte pro nový.


Nákup nového notebooku není žádná levná záležitost. Než tak učiníte, zkuste udělat následující kroky. Notebook asi nijak raketově nezrychlíte, ale třeba oddálíte dobu, kdy budete muset kupovat nový.

Vyčistěte pevný disk

 Časem se může pevný disk zahltit soubory a programy, které již nepotřebujete. To může počítač zpomalit, protože se musí více snažit, aby našel soubory, které potřebujete. Chcete-li vyčistit pevný disk, odstraňte všechny programy a soubory, které již nepotřebujete, a zvažte použití nástroje na vyčištění disku k odstranění dočasných souborů nebo nepotřebných systémových souborů.

Odinstalujte nepoužívané programy

Pokud máte v počítači programy, které již nepoužíváte, odinstalujte je. Nejenže tím uvolníte místo na pevném disku, ale můžete také zrychlit počítač tím, že snížíte počet programů spuštěných na pozadí.

Odstraňte nepotřebné spouštěcí programy

Některé programy mohou být nastaveny tak, aby se automaticky spouštěly při zapnutí počítače. To může zpomalit spouštění počítače a spotřebovávat cenné zdroje operační paměti. Chcete-li odstranit nepotřebné spouštěcí programy, přejděte do správce úloh počítače a zakažte všechny programy, které nepotřebujete spouštět při startu.

Vyhledejte malware

Malware může zpomalovat počítač a způsobovat další problémy. Chcete-li malware zkontrolovat, spusťte kontrolu antivirovým softwarem. Pokud antivirový software nemáte, zvažte jeho instalaci alespoň v nějaké „free“ verzi.

Upgrade hardwaru

Pokud je váš notebook pomalý i po vyzkoušení výše uvedených kroků, možná bude nutné upgradovat hardware. To může zahrnovat přidání větší paměti RAM nebo výměnu pevného disku za rychlejší SSD. Mějte na paměti, že upgrade hardwaru může být drahý, proto zvažte, zda se vyplatí do něj investovat. Navíc, ne všechny notebooky jsou na upgrade připraveny

Závěrem lze říci, že pro zrychlení pomalého notebooku můžete udělat několik věcí. Začněte tím, že vyčistíte pevný disk a odstraníte všechny programy, které již nepotřebujete. Poté zakažte všechny nepotřebné spouštěcí programy a zkontrolujte, zda neobsahují škodlivý software. Pokud tyto kroky nepomohou, zvažte upgrade hardwaru. Dodržováním těchto tipů můžete prodloužit životnost svého notebooku a udržet jeho plynulý chod.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.