Mámou v pozdějším věku? Čtyřicítky se chovají zodpovědně a mládnou

matka-dite
Foto: Pixabay

Trendem dnešní doby je odkládání mateřství na později. Třicetiletá či čtyřicetiletá žena čekající své první dítě tak není žádnou výjimkou. Je to však pro ženy dobře? A proč s dítětem otálejí?


Důvodů, proč mladé ženy odsouvají své první těhotenství na později, je mnoho. Může to být honba za kariérou, touha pořídit si napřed vlastní bydlení, vědomí, že finanční podpora v mateřství je minimální… Mnoho žen, které se rozhodnou mít dítě po třicítce, pak ale mnohdy zjistí, že otěhotnět není zas tak snadné.  Žena vysadí antikoncepci, těší se, že partnerovi brzo sdělí radostnou novinu, ale první měsíc to nevyjde, pak druhý, třetí…

Nastupuje jóga a zdravá strava

Znervózní, začne hledat informace na internetu, přemýšlí, co udělat pro to, aby se dílo podařilo, jaké vitamíny brát, jak se stravovat, jestli začít chodit na jógu.  Od kamarádek slyší děsivé historky o tom, jak ta či ona absolvovala pět pokusů o umělé oplodnění a žádné z nich nevyšlo. Tím, jak je žena ze situace rozhozená, začne být protivná i na partnera, ten se častěji vytrácí z domu, a tak ani není kdy pracovat na miminku. A otravné dotazy maminky a tchýně, kdy už z nich budou babičky, na klidu také nepřidají.  Začne litovat, že si dítě nepořídila dřív.

Starší maminky se chovají zodpovědně

Co se týká zdraví, podle některých studií u starších prvorodiček častěji dochází k samovolným potratům a více také trpí těhotenskou cukrovkou a dalšími zdravotními komplikacemi. Častější bývá i porod císařským řezem a výskyt abnormalit u miminek. Ale je třeba si uvědomit, že výhodami starších žen jsou větší sebedůvěra, zkušenosti, nadhled, trpělivost a celková psychická pohoda. „Čtyřicítky“ se pak i v těhotenství chovají zodpovědně, nedělá jim například problém přestat kouřit a zdravěji se stravovat. Na dítě se těšily a tak jejich potomci vyrůstají v klidu a  v prostředí bez zbytečných stresů.  Pro starší maminky je později také výhoda,  že  udržet tempo s malým dítětem je rozhodně udržuje ve fyzické i psychické kondici.

Každá žena je jiná

Otázka z titulku tedy zůstane nezodpovězená. Každá žena je jiná, v době, kdy se rozhodne pro těhotenství, prožívá jinou životní situaci. Leckterá čtyřicetiletá žena, která ráda sportuje, strčí do kapsy,  co se týká fyzické kondice, dvacetiletou dívku trávící čas hraním videoher. A dvacetiletá dívka může být daleko vyzrálejší a moudřejší než starší žena. Skončím citátem Mildreda B. Vermonta: "Být matkou na plný úvazek je jednou z nejlépe placených prací… Protože odměnou je čistá láska!"

Máte vlastní zkušenost s pozdním mateřstvím? Napište nám do diskuze.

Life24.cz je magazínový web zabývající se nejen aktualitami z domova i ze světa, ale také komentováním aktuálního politického dění nejen na české scéně. Najdete zde tedy především zajímavé rozhovory, recenze produktů, informace o cestování, nebo také například informace o domácích mazlíčcích. Zkrátka vše co vás zajímá.

Podívejte se i na naše další weby:

www.testyojetin.cz

www.cestyavylety.cz

www.cartrax.cz

 

 

 


Life24.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@cartrax.cz

 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.life24.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 Life24.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.